23 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Dorothy Wiśniewski Sekretarzem Urzędu Miasta Des Plaines

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dorothy Wiśniewski, pełni od 1 kwietnia 2024 roku funkcję Sekretarza Urzędu miasta Des Plaines. Jest pierwszą kobietą pełniącą funkcję sekretarza w historii Des Plaines. Miasto liczy ponad 60,000 mieszkańców i znajduje się w północno-zachodniej części aglomeracji chicagowskiej, na północ od międzynarodowego lotniska O’Hare. Szacuje się, że w Des Plaines mieszka około 30% Polaków.

W miniony weekend przeprowadziliśmy z Dorothy Wisniewski wywiad radiowy w Radio dla Ciebie-Polski FM 92.7, w czasie którego poznaliśmy wiele ciekawych faktów na temat jej funkcji jako Sekretarza Urzędu Miasta.

Dorothy wnosi „ze sobą bogate doświadczenie zdobyte w mieście przez prawie 17 lat, ostatnio jako zastępca sekretarza miasta i dyrektor finansowy” – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej Des Plaines po nominacji na to stanowisko.

Słuchacze radia mogli usłyszeć o jej osiągnięciach zawodowych i drodze jaką odbyła do pełnienia ważnej roli sekretarza miasta w Des Plaines. Dorothy docenia silne wsparcie, jakiego udzielił jej burmistrz miasta Andrew Goczkowski, członkowie Rady Miejskiej oraz jej mentor, były sekretarz rady miasta Michael Bartholomew.

Sekretarz rady miasta ściśle współpracuje z burmistrzem, radą miasta i wieloma pracownikami, aby osiągnąć wyznaczone cele. Ceni sobie wkład „niezwykle oddanych i utalentowanych ludzi we władzach lokalnych”.

Warto tutaj dodać, że we władzach miasta Des Plaines zasiadają amerykanie polskiego pochodzenia: Adrew Goczkowski, który jest burmistrzem, Jessica Mastalski, pełni funkcję Kierownika Administracji Urzędu Miasta, Artur Zadrozny, pełnił do niedawna funkcję radnego miasta. Matthew Bogusz, był w przeszłości najmłodszym burmistrzem w historii miasta. Pełnił urząd przez dwie kadencje.

Dorothy podzieliła się ze słuchaczami licznymi inicjatywami podjętymi przez przywódców w Des Plaines, aby zachęcić młodzież i studentów do zapoznania się z karierą zawodową w służbie publicznej. Władze miasta współpracują z lokalną szkołą średnią i zapewniają uczniom z lokalnych społeczności możliwości praktyk i staże zawodowe.

Dorothy urodziła się w Polsce i przyjechała jako 9. letnia dziewczynka do USA. W Stanach Zjednoczonych ukończyła szkoły, potem studia magisterskie na uniwersytecie stanowym Illinois w dziedzinie księgowości.

Wywiad radiowy z Dorothy przeprowadziliśmy w języku polskim. Na pytanie jak udało się jej zdobyć dobrą znajomosć języka polskiego, powiedziała, że wyniosła to z rodzinnnego domu, ukończyła także polską szkołę sobotnią im. Mikołaja Kopernika w Niles, Illinois.

Dorothy opowiedziała także o Festiwalu Des Plaines, który odbył się w miniony weekend.

W miasteczku Des Plaines znajdują się polonijne biznesy, do których Dorothy zagląda i robi zakupy: piekarnia, kwiaciarnia. W ostatnich latach organizowanych jest w Des Plaines wiele wydarzeń kulturalnych.

Życzymy Dorothy Wisniewski powodzenia w pełnieniu odpowiedzialnej służby publicznej.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520