"> Kreml kolejny raz w tym roku chwali się nowym uzbrojeniem - wiadomosci.com

Kreml kolejny raz w tym roku chwali się nowym uzbrojeniem

Kreml kolejny raz w tym roku chwali się nowym uzbrojeniem

Kreml kolejny raz w tym roku pochwalił się nowym uzbrojeniem. Tym razem- jak podała agencja Ria Novosti- prezydent Władimir Putin miał obejrzeć test hiperdźwiękowych pocisków Awangard. Część rosyjskich ekspertów wojskowych od wielu miesięcy zwraca uwagę, że tego typu informacje są propagandowym zabiegiem, mającym zastraszyć i zdezorientować światową opinię publiczną. 
O nowych rodzajach broni Władimir Putin mówił w marcu, podczas wystąpienia skierowanego do deputowanych Dumy Państwowej i Rady Federacji. Rosyjski przywódca wspominał wtedy o broni laserowej, hiperdźwiękowych rakietach i silnikach jądrowych. Część ekspertów wojskowych uznała te informacje za “mocno podkoloryzowane”, a nawet za mistyfikację.
W czerwcu i lipcu rosyjskie ministerstwo obrony pokazało już testy rakiet hiperdźwiękowych Awangard i Kinżał. Specjalistyczne portale takie, jak Denefce24 przeanalizowały zdjęcia opublikowane przez rosyjski resort i uznały je za mało wiarygodne.
W połowie grudnia, gdy Władimir Putin kolejny raz opowiedział Rosjanom o superbroni, ekspert Radia Svoboda Aleksandr Golc zauważył, że Rosja nie „wymyśliła prochu”, a jedynie modernizuje stare projekty.
Z podobną ostrożnością eksperci wojskowi podchodzą do informacji o udanym teście hiperdźwiękowej rakiety Awangard. Radio Svoboda przypomniało, że już w połowie grudnia Władimir Putin oświadczył, że “nowy hiperdźwiękowy kompleks rakietowy Awangard produkowany jest seryjnie”. Natomiast w fazie testów miała się znajdować rakieta międzykontynentalna Sarmat.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Maciej Jastrzębski,Moskwa/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0