17.4 C
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Koszykarze Legii wracają do PLK

Po 14 latach przerwy koszykarze Legii Warszawa ponownie zagrają w Polskiej Lidze Koszykówki. Stołeczny klub wygrał finał I ligi z GTK Gliwice 3:0. W meczu nr 3, w którym rozstrzygnęły się losy awansu, goście triumfowali 74:65 (18:11; 14:21; 28:13; 14:20). Bohaterem spotkania był Łukasz Wilczek, zdobywca 24 punktów.

Legia przystąpiła do rywalizacji w Gliwicach w bardzo komfortowej sytuacji. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego wygrała dwa mecze w Warszawie i była o krok od awansu do PLK. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się remisem 32:32. Legioniści umiejętnie wykorzystywali pod koszem Mateusza Jarmakowicza i Adama Linowskiego, a w ekipie gospodarzy brylował Kacper Radwański, który zakończył mecz z dorobkiem 24 punktów. W trzeciej kwarcie, Wojskowi wypracowali sobie przewagę, która zadecydowała o losach spotkania. Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na kapitana Legii, Łukasza Wilczka. Rozgrywający był prawdziwym „motorem napędowym” akcji warszawian, imponował skutecznością (24 punkty) i grą w obronie (6 przechwytów). Wilczek mógł liczyć na wsparcie Piotra Robaka, który zdobył 15 „oczek”, a w kluczowych momentach trafiał za trzy (3/5). Przed decydującą partią, podopieczni trenera Piotra Bakuna prowadzili 60:45. Gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki, ale zabrakło im atutów, aby skutecznie wrócić do gry. Ostatecznie, goście wygrali 74:65 i mogli świętować awans do Ekstraklasy. – Za nami bardzo trudny mecz. Nie można nam jednak odmówić charakteru, woli walki i zaangażowania. To jest wspaniała sprawa. Potrafiliśmy zmobilizować się, ponieważ przyświecał nam jeden cel – awans. Cel udało nam się zrealizować. Wielki szacunek dla chłopaków za cały sezon. Gratulacje dla zespołu GTK, ponieważ był wymagającym rywalem – powiedział trener Legii Piotr Bakun. Legia, po trzech sezonach spędzonych w I lidze, wraca do Ekstraklasy po 14 latach przerwy.

GTK Gliwice – Legia Warszawa 65:74 (11:18; 21:14; 13:28; 20:14)

GTK: Radwański 24; Dziemba 13; Filipiak 8; Salamonik 7; Rutkowski 6; Jędrzejewski 2; Kołcz 2; Pieloch 2; Podulka 1; Weselak 0; Zmarlak 0; Ratajczak 0 Legia: Ł. Wilczek 24; Robak 15; Jarmakowicz 11; Linowski 10; Aleksandrowicz 4; Andrzejewski 4; Kukiełka 4; Malewski 2; Sulima 0; Pacocha 0; Kucharski