HomeŚwiat

Koronawirus. Włochy notują wolniejszy przyrost zachorowań. We Francji liczba zgonów przekroczyła 10 tysięcy

Koronawirus. Włochy notują wolniejszy przyrost zachorowań. We Francji liczba zgonów przekroczyła 10 tysięcy

Służby sanitarne we Włoszech podały, że liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła o 3039. Oznacza to, że skala zachorowań maleje drugi dzień z rzędu. Zdaniem władz trend ten jest spowodowany drastycznymi restrykcjami epidemiologicznymi wprowadzonymi w tym kraju 9 marca. W sumie we Włoszech zanotowano ponad 135 tysięcy zachorowań.

Jeszcze w poniedziałek dzienny przyrost przekraczał trzy i pół tysiąca przypadków. W szczycie zachorowań diagnozowano dziennie ponad sześć tysięcy przypadków koronawirusa.

Liczba zmarłych z powodu Covid-19 wzrosła dziś o 604, a łącznie zmarło ponad 17 tysięcy osób.
Służby sanitarne poinformowały, że do tej pory za wyleczonych uznano ponad 24 tysiące zakażonych. Niemal cztery tysiące osób nadal przebywa w szpitalnych na oddziałach intensywnej terapii.

 

 

*

Liczba osób, które zmarły wskutek zakażenia koronawirusem we Francji przekroczyła 10 tysięcy, podały służby medyczne tego kraju. Oznacza to, że Francja jest czwartym krajem na świecie, po Włoszech, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych, w którym liczba zgonów osiągnęła ten pułap.

Według danych francuskich służb medycznych tylko we wtorek zmarło 1417 osób. Część zmarłych to pacjenci w szpitalach, jednak dużą część zgonów zanotowano także w domach opieki.

Łącznie we Francji zdiagnozowano niemal 110 tysięcy przypadków zachorowań, a liczba ta wzrosła o ponad 11 tysięcy w ciągu ostatniej doby. Prawie 20 tysięcy osób uznano za wyleczone.

 

IAR/Reuters/coronavirus-global.com/d kwi/ w sk

 

IAR/Reuters/d kwi/ w sk

COMMENTS