Kontynuowane są poszukiwania zabójców policjanta z Fox Lake

Kontynuowane są poszukiwania zabójców policjanta z Fox Lake

Policja nadal poszukuje trzech mężczyzn, którzy zastrzelili w Fox Lake funkcjonariusza na służbie. Podejrzanych szuka kilkuset policjantów, w tym jednostka specjalna SWAT.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek rano, w miejscowości Fox Lake w Illinois. Policjant Charles Joseph Gliniewicz został znaleziony z ranami postrzałowymi. Tuż wcześniej  poinformował przez policyjne radio, że ściga trzech podejrzanych mężczyzn – powiedział przedstawiciel biura szeryfa hrabstwa Lake. Policjant nie miał wsparcia. Jak podaje Reuters, Gliniewicz – doświadczony policjant i osoba bardzo szanowana w lokalnej społeczności – zmarł później z powodu ciężkich obrażeń.

Nadal trwa policyjna obława na trzech podejrzanych – dwóch białych mężczyzn i Afroamerykanina. Przestępców, którzy zabrali także broń Gliniewicza, szuka kilkuset funkcjonariuszy (m.in. z jednostki specjalnej SWAT), helikoptery i psy policyjne. Poszukiwania są prowadzone m.in. w miejscowych lasach na północ od Chicago i na mokradłach. Władze  Lake County poinformowały, że na razie nie znaleziono żadnego z mężczyzn i zaleciły mieszkańcom okolicy, aby zamknęli drzwi oraz nie wychodzili z domów.COMMENTS

WORDPRESS: 0