"> Kontrowersyjna rzeźba The Satanic Temple na świątecznej ekspozycji w Springfield - wiadomosci.com

Kontrowersyjna rzeźba The Satanic Temple na świątecznej ekspozycji w Springfield

Kontrowersyjna rzeźba The Satanic Temple na świątecznej ekspozycji w Springfield

Ogromne kontrowersje wzbudziła rzeźba The Satanic Temple wystawiona obok świątecznych dekoracji, w tym bożonarodzeniowej szopki, choinki i żydowskiej menory na Kapitolu Illinois.

 

Czarny posąg zatytułowany “Knowledge Is the Greatest Gift” przedstawia ramię kobiety w której dłoni znajduje się jabłko. We wniosku o dołączenie do świątecznej ekspozycji tej rzeźby, The Satanic Temple stwierdza, ze jest nieteistyczną organizacją, której celem jest zachęcanie do życzliwości i empatii wśród wszystkich ludzi. Grupa odrzuca również autorytet tyranii i opowiada się za zdrowym rozsądkiem i sprawiedliwością. Rzecznik prasowy Illinois, Dave Druker zaznaczył, że grupa ta ma takie samo prawo do uczestniczenia w ekspozycji jak pozostali przedstawiciele innych religii. „Pierwsza Poprawka do Konstytucji zapewnia wszystkim wyrażanie swoich emocji” – stwierdził Druker.

 

BKCOMMENTS

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  landscap 1 rok

  Wonderful site you have here but I was wanting to know if you knew of any forums that cover the same topics talked about in this article?
  I’d really like to be a part of group where I can get advice from other knowledgeable people that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know.
  Thanks!