Komisja weryfikacyjna stwierdziła nieważność kolejnych decyzji reprywatyzacyjnych

Komisja weryfikacyjna stwierdziła nieważność kolejnych decyzji reprywatyzacyjnych

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich uznała, że decyzje zwrotowe dotyczące kamienic przy Smolnej 32 i Skolimowskiej 3 oraz gruntu pomiędzy Odolańską 7 a Wiktorską 10 zostały wydane z naruszeniem prawa. W przypadku Smolnej 32 stwierdzono nieważność decyzji reprywatyzacyjnej, natomiast zwrot Skolimowskiej 3 uchylono, jednak kamienica pozostanie nadal we władaniu spadkobierców. W przypadku trzeciej nieruchomości doszło do nieodwracalnych skutków prawnych, dlatego decyzja reprywatyzacyjna nie może zostać wyeliminowana z obrotu prawnego.

Przewodniczący komisji Patryk Jaki powiedział, że to kolejny dobry dzień dla Warszawy, ponieważ udało dotrzeć się do dowodów, iż nieruchomości były wydawane na duchy. „Mimo tego, iż tyle się mówiło tych sprawach to dopiero komisja weryfikacyjna musi odwracać te absurdy, które miały i wciąż mają miejsce w Warszawie” – powiedział wiceminister sprawiedliwości.
O nieprawidłowościach przy reprywatyzacji kamienicy przy Smolnej 32 członkowie komisji weryfikacyjnej poinformowali w piątek. Dziś stwierdzono, że wydanie decyzji zwrotowych na rzecz osób, które w momencie reprywatyzacji mieliby po 120 lat, było nieważne. Doszło do rażącego naruszenia prawa dlatego stwierdzono nieważność decyzji reprywatyzacyjnej. Kamienica wraca natomiast do zasobów miasta.

Dzisiejsze decyzje zapadł jednogłośnie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/jj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0