22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Komisja Kongresu USA zajmie się kwestią rzekomych podsłuchów Donalda Trumpa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Komisja Kongresu zajmie się kwestią rzekomych podsłuchów, które podczas kampanii wyborczej miały być założone w jednej z nieruchomości należących do Donalda Trumpa. W sobotę za pomocą Twittera prezydent oskarżył o to swojego poprzednika, Baracka Obamę.

Przedstawiciel Republikanów w Kongresie kongresmen Devin Nunes poinformował, że zajmie się sprawą. W sobotę Donald Trump oskarżył Baracka Obamę bez podania jakichkolwiek dowodów. Poinformował, że na kilka tygodni przed listopadowymi wyborami prezydenckimi założono podsłuchy w jego telefonach w siedzibie nowojorskiej ”Trump Tower”. Prezydent wnioskuje aby komisje Kongresu ustaliły czy poprzednia administracja dopuściła się nadużyć „motywowanych politycznie” – napisał rzecznik prasowy Białego Domu Sean Spicer.
Wielu amerykańskich urzędników nie zgadza się z zarzutami prezydenckiej administracji nazywając je ”bezsensownymi i fałszywymi”. Rewelacjom Trumpa zaprzeczył m.in. były dyrektor Wywiadu Narodowego Stanów Zjednoczonych James Clapper. Poinformował on, że Donalda Trumpa nie podsłuchiwano ani przed wyborami, ani po wyborach. Jednak na pytanie czy FBI na pewno nie dopuściło się takiego procederu nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Jan Pachlowski /Miami

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520