20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Kolektyw hakerski Anonymous w stanie cyberwojny z Rosją: Rosyjskie witryny nie działają

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kolektyw hakerski Anonymous oficjalnie jest w stanie cyberwojny z Rosją – ogłosili aktywiści Anonymous na Twitterze. W piątek nie działało już szereg rosyjskich witryn, m.in Russia Today.

„Ukraina, która jest państwem demokratycznym, została najechana przez faszystowską dyktaturę. To nie jest konflikt pomiędzy NATO i Rosją, to walka demokracji z faszyzmem” – oświadczyli Anonymousi na Twitterze.

 

Obecnie nie działają między innymi witryny: sovam.com, com2com.ru, ptt.ru, mil.ru, government.ru, kremlin.ru, rt.com – ostatnie dwa serwisy zostały na krótko przywrócone, jednak w piątek ok. 13 czasu polskiego znowu nie działały.

 

Ataki hakerów z kolektów Anonymous są odpowiedzią na wojnę dezinformacyjną prowadzoną przez Federację Rosyjską. Jak informował w piątek po północy Reuters, rząd ukraiński wezwał hakerskie podziemie do pomocy w obronie kluczowej cyberinfrastruktury oraz śledzeniu działań rosyjskich najeźdców.

 

Działania zabezpieczające podjęły kraje wschodniej flanki NATO. „W odpowiedzi na prośbę Ukrainy Litwa, Holandia, Polska, Estonia, Rumunia i Chorwacja aktywują cybernetyczne siły szybkiego reagowania, aby pomóc władzom (Ukrainy) w reagowaniu na wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem” – napisał jeszcze we wtorek litewski wiceminister obrony, Margiris Abukevicius na Twitterze. (PAP)

 

autorka: Ewa Nehring

 

neh/ mk/ drag/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520