HomeChicago

Kolejny krwawy weekend w Chicago. 13 osób rannych w strzelaninie w Peoria

Kolejny krwawy weekend w Chicago. 13 osób rannych w strzelaninie w Peoria

Od piątkowego popołudnia do poniedziałku rano w Chicago postrzelonych zostało blisko 60 osób w tym 12 śmiertelnie. Do strzelaniny doszło również w miejscowości Peoria.

Policja, pomimo wzmożonych patroli w najbardziej zagrożonych przestępczością dzielnicach, wciąż notuje jej wzrost. Od piątku w strzelaninach w Wietrznym Mieście śmierć poniosło 12 osób, a rannych zostało co najmniej 60 osób, w tym dziesięciu nastolatków.

Do strzelaniny, w której rannych zostało 13 osób doszło w miejscowości Peoria.  Około piątej rano w niedzielę policja została wezwana na skrzyżowanie ulic Water Street i Hamilton Street w Peoria, gdzie doszło do ulicznej walki, w której udział wzięło blisko 200 osób. W czasie walki doszło do strzelaniny, w wyniku której 2 osoby w stanie ciężkim przewieziono do szpitala, a 11 z lżejszymi obrażeniami same zgłosiły się do pobliskich szpitali. Wśród rannych jest 6 mężczyzn i 7 kobiet.

Policja prosi o kontakt świadków, którzy mogą pomóc wyjaśnić całą sytuację – telefon kontaktowy – 309-673-4521.

Według informacji policji od 1 stycznia 2020 roku w wyniku strzelanin na ulicach Chicago rannych zostało 203 dzieci (17 lat i mniej), w tym 35 dzieciaków zmarło.

Red. MS

COMMENTS