12.7 C
piątek, 3 maja, 2024

Kolejny gol Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe VfL Wolfsburg 2:0. Jedną z bramek dla monachijczyków zdobył fenomenalny ostatnio Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie gospodarze zgotowali mistrzom Niemiec ciężką przeprawę i mało brakowało, a sami wyszliby na prowadzenie. Dzięki dobrej postawie bramkarzy obu drużyn, do przerwy utrzymał się jednak bezbramkowy remis.

Po zmianie stron przewaga Bayernu rosła z każdą minutą i w 67. minucie goście dopięli swego. Francuz Kingsley Coman wyprowadził Bayern na prowadzenie, które na kwadrans przed końcem meczu ładnym, sprytnym strzałem podwyższył Robert Lewandowski. Dla Polaka było to 23. trafienie w 23. kolejce Bundesligi. „Lewy” jest liderem klasyfikacji strzelców i wyprzedza drugiego Pierre-Emericka Aubameyanga o dwa gole.

Warto przypomnieć, że Lewandowskiemu zostało już tylko jedno trafienie, by wyrównać własny rekord z sezonu 2012/2013, gdy w barwach Borussii Dortmund strzelił 24 gole.

W „polskim” meczu tej kolejki Bundesligi, VfB Stuttgart z Przemysławem Tytoniem w bramce przegrało 1:2 z Hannoverem. W barwach zwycięskiej drużyny w 88. minucie na boisku pojawił się Artur Sobiech.