W Teksasie odbywa się właśnie pierwsze przetasowanie przedsiębiorstw, które ucierpiały wskutek lockdownu. Sieć Luby’s – restauracji w stylu kafeterii – wyprzedaje część swoich lokalizacji, aby utrzymać i uratować resztę firmy.
W poniedziałek Luby’s ogłosiło, że trwa proces sprzedaży 32 lokali w całym stanie Texas, które zostały zakupione przez firmę cateringową z Chicago za 28,7 mln USD. Luby’s sprzedaje także inne swoje aktywa. Marka Fuddruckers – należąca do Luby’s oraz lokale pod tą marką zostały sprzedane za 18,5 mln USD. Fuddruckers zakupiła firma z Karoliny Płd. – Perkins Management Services. Nowy właściciel deklaruje dalszy rozwój firmy na terenie Teksasu.
„Fuddruckers narodził się w Teksasie” – powiedział nowy właściciel marki, Nicholas Perkins. „Czuję, że jej teksańskie korzenie były silne i nie ma potrzeby, abym przenosił firmę z dala od tego stanu”.
Red. JŁ