11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Kaucja za wynajem nie wyższa, niż miesięczny czynsz. Gubernator Kalifornii podpisał nową ustawę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Kalifornii podpisała nową ustawę, która gwarantuje wynajmującym mieszkania kolejny przywilej. Tym razem chodzi o przepisy, dotyczące kaucji. Od momentu wejścia w życie ustawy właściciel mieszkania nie będzie mógł żądać od wynajmującego kaucji w wysokości większej, niż równowartość miesięcznego czynszu.

W środę Gavin Newsom podpisał ustawę Assembly Bill 12 sponsorowaną przez Członka Zgromadzenia Matta Haneya – Demokraty z San Francisco.

Prawo ma zapobiegać szkodliwym – zdaniem Haneya praktykom – stosowanym przez właścicieli mieszkań, którzy pobierają nieraz dwu lub trzykrotność miesięcznego czynszu jako kaucję zabezpieczającą.

„Ogromne kaucje zabezpieczające mogą tworzyć bariery nie do pokonania dla przystępności cenowej i dostępności mieszkań dla milionów Kalifornijczyków” – stwierdził Haney w oświadczeniu. „Pomimo gwałtownie rosnących czynszów, przepisy dotyczące zapewnienia przystępnych depozytów zabezpieczających nie zmieniły się znacząco od lat 70-tych”.

Bay Area od dawna jest jednym z najdroższych obszarów w kraju, jeśli chodzi o wynajem mieszkań. Według Zillow, mediana czynszu dla wszystkich lokalów i typów nieruchomości wynosi obecnie 3 495 USD miesięcznie w San Francisco, 3 170 USD w San Jose i 2 366 USD w Oakland.

Red. JŁ

(Źródło: CBS Sacramento)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520