HomeZachodniopomorskie

“Karta LGBT+ niszczy dzieciństwo i naród”. Kanclerz Uniwersytetu Szczecińskiego na cenzurowanym. Czy to już koniec wolności słowa i myśli?

“Karta LGBT+ niszczy dzieciństwo i naród”. Kanclerz Uniwersytetu Szczecińskiego na cenzurowanym. Czy to już koniec wolności słowa i myśli?

Na wypowiedź Andrzeja Jakubowskiego, kanclerza Uniwersytetu Szczecińskiego, zareagowały związki zawodowe i poseł Piotr Misiło.

Na jednym z portali społecznościowych kanclerz US zamieścił następujący wpis: Karta LGBT+ niszczy dzieciństwo i naród. Spowodowało to lawinę komentarzy, które podkreślają, że takie słowa nie powinny zostać wypowiedziane przez przedstawiciela największej uczelni w regionie. Nie czekając na oficjalne stanowisko uczelni, głos w tej sprawie zabrała Komisja Uczelniana NZSS Solidarność, która jednoznacznie potępia tego typu wypowiedzi, które mogą uderzać w dobre imię uczelni.

 

– Tolerancja jest jedną spośród tych zasad, jakie funkcjonują na uczelniach wyższych, a w szczególności na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie oprócz pielęgnacji i rozwoju wiedzy oraz wolnego słowa, stanowi o jego wyjątkowości. Nie trzeba przecież przypominać, że wypowiadane sława dzielące ideologie na akceptowalne i nieakceptowalne nawet, jeśli są wypowiadane tylko na prywatnych forach, są co najmniej nie na miejscu i szkodzą wizerunkowi US na zewnątrz – czytamy w komunikacie. O krok dalej poszedł poseł Piotr Misiło, który wystosował pismo do rektora uniwersytetu, w którym wnosi o odwołanie Andrzeja Jakubowskiego z funkcji kanclerza.

 

– Zwróciłem się dzisiaj do Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego z wnioskiem o powołanie na stanowisko kanclerza US osobę bardziej rozumiejącą otaczający nas świat i współdziałającą dla dobra powszechnego i szanującą prawa człowieka – informuje zachodniopomorski parlamentarzysta. W środę powinniśmy poznać oficjalne stanowisko władz uczelni, które miały przeprowadzić rozmowę z kanclerzem i wysłuchać jego wyjaśnień. Wpis został już usunięty z portalu.COMMENTS