Kanada: Strzelanina w Toronto. Nie żyje jedna osoba, 13 rannych, w tym 9-letnia dziewczynka

Kanada: Strzelanina w Toronto. Nie żyje jedna osoba, 13 rannych,  w tym 9-letnia dziewczynka

W niedzielę wieczorem czasu lokalnego w Toronto, podczas strzelaniny w dzielnicy Greektown, sprawca zranił 13 osób w tym 9-letnią dziewczynkę. Kanadyjska policja donosi o śmierci jednej osoby oraz sprawcy.

 

Świadkowie w rozmowach z mediami mówią o ok. 20 strzałach oddanych ok. godz. 22 czasu lokalnego przez ubranego na czarno mężczyznę. Sprawca postrzelił 13 osób w tym 9-letnią dziewczynkę, której stan jest oceniany jako krytyczny. Stan pozostałych osób na razie nie jest znany.

 

Do tragedii doszło w dzielnicy Greektown w Toronto, gdzie mężczyzna otworzył ogień do osób siedzący w restauracji. W wyniku strzelaniny zginęła dorosła kobieta oraz sprawca.

 

Szef policji w Toronto Mark Saunders nie ujawnił jednak, czy mężczyzna popełnił samobójstwo, czy zginął w wyniku wymiany strzałów z policją.

 

Poinformował on również, że sprawca posługiwał się krótką bronią palną.

 

Jak oceniła tragedię członkini rady miejskiej Toronto Paula Fletcher dla stacji CP24 – nie jest powiązana z przestępczością narkotykową – oraz dodała, ze wygląda na dzieło – kogoś bardzo zaburzonego. Inna przedstawicielka władz miasta, Mary Fragedakis, podzieliła jej zdanie.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0