10.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Kamil Grosicki show – rzut karny, zaraz potem asysta

Liga francuska. Kamil Grosicki show! Skrzydłowy reprezentacji Polski po nieudanym transferze do Burnley i kontuzji w końcu wrócił do Rennes i od razu pomógł w odniesieniu zwycięstwa. Najpierw wpisał się na listę strzelców, potem asystował przy decydującej bramce. Jego zespół pokonał Olympique Marsylia 3:2, chociaż przegrywał 1:2.

Grosicki zameldował się na murawie w 62 minucie, kiedy zastąpił Pedro Henrique. Było 2:1 dla Marsylii. Pięć minut przed regulaminowym czasem gry Rennes otrzymało jedenastkę. Podszedł do niej właśnie Grosicki i zamienił na gola. Uderzył w prawy róg. Bramkarz wyczuł jego intencje, ale piłka była na tyle precyzyjnie kopnięta, że nie dało ray jej chwycić. Na tym Polak nie poprzestał. Ledwie dwie minuty później zaliczył asystę przy bramce Adriena Hunou. Najpierw wyczuł linię, potem opanował piłkę i dorzucił ją z powrotem do pola karnego. Kolega z drużyny nie śmiał zmarnować doskonałej okazji. Rennes wraca z dalekiej podróży i notuje trzecie ligowe zwycięstwo, w czym spora zasługa Grosickiego właśnie.

Piłkarze AS Monaco doznali klęski przegrywając na wyjeździe z Nice 0:4 (0:2). Dwa gole strzelił Mario Balotelli, po jednym Paul Baysse i Alassane Plea. Ten ostatni nie wykorzystał jeszcze rzutu karnego. Kamil Glik grał cały mecz w Monaco.
Olympique Lyon z Maciejem Rybusem w składzie rozgromił Montpellier 5:1 (2:1). Polak grał do 72. minuty i miał asystę przy drugim golu.
Igor Lewczuk rozegrał cały mecz w Bordeaux a jego zespół rozbił na wyjeździe Metz 3:0 (1:0). Również Mariusz Stępiński zaliczył pełny występ, ale jego Nantes bezbramkowo zremisowało u siebie z Saint-Etienne.
Liderem francuskiej ekstraklasy jest Nice, które ma 14 punktów i o jeden wyprzedza Paris Saint Germain i Monaco.