26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Kalifornia. Przewodnicząca komisji ds. reparacji już wie, jak je sfinansować. Podatnicy nie będą zadowoleni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przewodnicząca kalifornijskiej grupy zadaniowej ds. reparacji ujawniła na Twitterze, że komisja rozważa zaproponowanie legislaturze wprowadzenie kolejnego podatku lub zestawu podatków, które pomogą stanowi sfinansować reparacje za niewolnictwo. Ostatnią z wielu kwot, które padły jako propozycja odszkodowania na jednego kwalifikującego się mieszkańca Kalifornii, było 223 tys. dolarów.

Kamilah Moore zatweetowała w weekend, proponując stanowej legislaturze rozwiązania kwestii finansowania reparacji m.in. za niewolnictwo – inicjatywy, powołanej przez gubernatora Gavina Newsoma, jako forma zadośćuczynienia za krzywdy wyrządzone przez stan czarnoskórym obywatelom w przeszłości.

Moore napisała na Twitterze, że grupa zadaniowa rozważa zaproponowanie legislaturze stanowego podatku od nieruchomości, podatku od rezydencji lub progresywnego podatku od nieruchomości w swoich ostatecznych rekomendacjach dla stanowej legislatury. Gotowy projekt reparacji dla Afroamerykanów z Kalifornii ma być gotowy już tego lata.

Członkowie grupy zadaniowej usłyszeli od ekspertów w zakresie prawa podatkowego, że biali ludzie są bardziej skłonni do bycia bogatymi, więc propozycje redystrybucji bogactwa przyniosłyby bezpośrednie korzyści czarnej populacji – podaje Daily Mail.

Wśród propozycji przedstawionych na piątkowym spotkaniu kalifornijskiej grupy zadaniowej ds. reparacji znalazły się propozycje opodatkowania bogatych, np. poprzez stanowy podatek od nieruchomości lub podatek od majątku; zachęcanie bogatych ludzi do pomocy w finansowaniu reparacji poprzez zapewnienie ulg podatkowych; lub pomoc wszystkim podatnikom poniżej mediany zamożności poprzez kredyt podatkowy – donosi z kolei MarketWatch.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520