10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Jutro decyzja rządu co do dalszych ograniczeń w związku z koronawirusem oraz przebiegu egzaminów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rząd ma w czwatrek (9.04) przekazać decyzję dotyczącą dalszych ograniczeń w związku z koronawirusem oraz tego, jak w tym roku będą przebiegały egzaminy. Od 12 marca szkoły są zamknięte, a nauka z klas przeniosła się do internetu.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiadał już wcześniej, że jeśli przerwa w szkołach potrwa do Świat Wielkanocnych, to nie będzie potrzeby zmiany terminów egzaminów ósmoklasisty i matur.

W tym roku szkolnym egzamin ósmoklasisty zaplanowano od 21 do 23 kwietnia, a pierwszy dzień matur zgodnie z harmonogramem przypada 4 maja. Ale ze względu na epidemię, na razie nie wiadomo, czy egzaminy odbędą się w wyznaczonych terminach.

O przełożenie egzaminów apelowali do rządu m.in. maturzyści, związkowcy i samorządowcy. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik wielokrotnie zaznaczał, że decyzja o ewentualnej zmianie terminu właściwych egzaminów jest uzależniona od decyzji rządu. „Zgodnie z wszystkim dokumentami, zgodnie z prawem stan epidemii trwa do Świat Wielkanocnych. Jeżeli ten stan zostanie przedłużony, to wówczas zostaną podjęte także odpowiednie decyzje jeśli chodzi o egzaminy” – mówi dyrektor CKE.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska zapowiedziała, że dziś zostaną przekazane decyzje w sprawie egzaminów i zawieszenia zajęć w szkołach. „Chcemy, aby rodzice, uczniowie, dyrektorzy szkół i nauczyciele otrzymali taką informację jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi” – mówi Anna Ostrowska.
Przerwa w szkołach trwa od 12 marca.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/ #Ingram/ wyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520