18.1 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Jest zgoda radnych na konfiskatę pojazdów używanych do nielegalnych wyścigów i pokazów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Chicagowscy radni wyrazili zgodę na umożliwienie policji konfiskowania samochodów biorących udział w nielegalnych wyścigach i pokazach kaskaderskich na ulicach miasta. To odpowiedź na ostatnią falę takich przypadków, a zwłaszcza jeden, kiedy w czasie interwencji policjanci padli ofiarami „bawiącego się” tłumu.

Rozporządzenie, którego pomysłodawcą jest radny Brendan Reilly, upoważnia policję do konfiskowania pojazdów używanych w takich wyczynach – niezależnie od tego, czy właściciel pojazdu jest obecny, czy nie.

Jeszcze przed głosowaniem w tej sprawie, Reilly zauważył, że liczba podobnych ekscesów na ulicach Chicago gwałtownie wzrosła podczas pandemii. Powodem był zdecydowanie mniejszy ruch na ulicach, który zachęcał śmiałków do organizowania nielegalnych zlotów.

W ostatnim czasie na ulicach miasta doszło do dwóch głośnych przypadków takich wydarzeń. Setki widzów obserwowało popisy domorosłych wyścigowców w niedzielę przy Clinton i Monroe na Near West Side. Wezwani na miejsce policjanci padli ofiarami ataków ze strony tłumu – w ich stronę poleciały fajerwerki, a pojazdy zostały zdemolowane. Podobna sytuacja miała miejsce w maju na Lower Wacker Drive przy Columbus Drive, kiedy kierowca robił pączki i akrobacje w kształcie ósemki wokół widzów otoczonych kręgiem płonącej benzyny.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520