22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Japonia/ Trzy grzyby o łącznej wadze 70 g sprzedano na aukcji za 7,6 tys. dolarów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W japońskim mieście Tamba Sasayama wystawiono na aukcji trzy grzyby matsutake (gąska sosnowa) o łącznej wadze 70 g. Zostały sprzedane za 7,6 tys. dolarów – podał w czwartek dziennik „Mainichi Shimbun”.

Aukcję wygrała lokalna restauracja Tambasasayama Kinmata. Grzybki o średniej długości od 7 do 11 cm są specjalnością miasta położonego niedaleko Kioto. Co roku we wrześniu, kiedy zaczyna się ich sezon, licytuje się je na lokalnym rynku.

 

Miasto ma idealne warunki dla tych wymagających grzybów – jest często spowite mgłą, a nocą temperatury są bardzo niskie.

 

„Grzybki są najwyższej jakości i mają doskonały aromat. Mimo że z powodu pandemii warunki są ciężkie, mamy nadzieję, że jesienią uda się ożywić nasze miasto” – powiedział właściciel zwycięskiej restauracji i dodał, że grzybki zostaną wykorzystane w potrawach dla gości.

 

Matsutake występują w Azji Wschodniej, Ameryce Północnej i Europie. Ze względu na swoje rzadkie występowanie oraz fakt, że są zagrożone wyginięciem, często osiągają wartość rzędu tysięcy dolarów. (PAP)

 

skib/ tebe/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520