26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Japonia: Szukają śmiertelnie trującej ryby fugu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Japonii trwa wciąż niecodzienny alarm. Wszystko z powodu złego przyrządzenia ryby fugu, której porcje trafiły do supermarketu, a których spożycie może się okazać śmiertelną trucizną. W miejscowości Gamagori przez uliczne megafony apeluje się do nabywców ryby do oddania jej do sklepu. Ostrzega się, że zjedzenie tej ryby może zakończyć się śmiercią człowieka.

 

Fugu, nazywana też rozdymką tygrysią występuje w wodach północno-zachodniej części Pacyfiku. Jest ona na japońskich stołach od tysięcy lat, ale jej przygotowanie wymaga nie lada kunsztu, uprawnieni są do tego tylko certyfikowani kucharze. Tylko jedna trzecia chętnych do przygotowywania fugu zdaje odpowiedni egzamin. Jej wątroba, jajniki oraz inne fragmenty zawierają tetrodoksynę, truciznę ponad tysiąc razy silniejszą od cyjanku potasu.

 

Szefowie supermarketu w Gamagori w środkowej części Japonii sprzedali pięć paczek źle przygotowanej ryby. Trzy z tej partii już zlokalizowano, ale problem nadal pozostał. Przedstawiciel lokalnych władz Koji Takayanagi ma nadzieję, że uda się odnaleźć dwie pozostały paczki ryby. Said. – Używamy do apeli najrozmaitszych urządzeń, powinno nam się udać – mówi wspomniany urzędnik.

Zdj. ilustracyjne/pixabay.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520