HomeŚwiat

Japonia: Linie lotnicze informują pasażerów o miejscach zajętych przez niemowlęta

Japonia: Linie lotnicze informują pasażerów o miejscach zajętych przez niemowlęta

Część japońskich przewoźników lotniczych wprowadziła specjalne narzędzie, dzięki któremu pasażerowie dowiedzą się o miejscach, które na pokładzie zajmują dzieci. Taką usługę oferuje m.in. japoński narodowy przewoźnik Japan Airlines.

Pasażerowie otrzymają informację o miejscu, które zajmowane jest przez dziecko w chwili rezerwacji biletów. “Po wyborze miejsc przez pasażerów, którzy podróżują z dziećmi w wieku od 8 dni do dwóch lat, pozostali współpasażerowie zostaną o tym poinformowani przez specjalną ikonkę dziecka ulokowaną przy konkretnym siedzeniu” – informuje Japan Airlines. Narzędzie jest częścią oferty turystycznej “Smile Smile”. Usługa, która informuje o miejscu zajętym przez dziecko, dostępna jest tylko dla tych klientów, którzy bilety kupują przez oficjalną stronę Japan Airlines. Ikona dziecka nie pojawi się na ekranie wyboru miejsc zatem wtedy, gdy pasażer nabywa bilety przez inne platformy oraz gdy samolot zostanie w ostatniej chwili zamieniony na inną maszynę.

Usługę, która informuje o miejscu zajętym przez dziecko, oferuje także japońska linia All Nippon Airways. Pojawia się ona na chwilę w momencie wyboru miejsca przez pasażera.

Japońskie rozwiązania związane z redukcją hałasu wewnątrz samolotu nie są odosobnione w Azji. Malezyjski przewoźnik AirAsia X ma w ofercie bilety na specjalną strefę ciszy, w której nie mogą przebywać dzieci do lat 10. Singapurski przewoźnik Scoot oferuje strefę “ScootinSilence”, czyli “ekskluzywną i cichą kabinę, w której nie znajdą się dzieci poniżej 12. roku życia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/rojakdaily, straitstimes,thepointsguy/kj

COMMENTS