11 C
Chicago
sobota, 4 maja, 2024

Jak przebiegają wybory w regionach?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jak na razie wybory przebiegają spokojnie – powiedziała PAP podkom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji, pytana o sytuację na mieście w dniu wyborów.

W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych – w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów – oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza i referendalna.
Pierwsi warszawiacy już przed godziną 7 czekali przed komisjami, by oddać swój głos. Policja nie zarejestrowała żadnych poważnych zdarzeń.
Do głosowania w wyborach uprawnionych jest 29 mln 91 tys. 533 wyborców; wybory odbędą się w 31 tys. 497 obwodach głosowania.
Polacy przebywający podczas wyborów za granicą zagłosują w jednym z 320 obwodów głosowania utworzonych poza granicami Polski; w wyborach do Sejmu będą wybierali kandydatów z okręgu nr 19 (Warszawa), a w wyborach do Senatu – kandydatów z okręgu nr 44 (Warszawa – Białołęka, Bielany, Śródmieście, Żoliborz).
Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument tożsamości; dokument pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie i dopuścić go do głosowania. Jeśli zaś wyborca będzie korzystał z zaświadczenia o prawie do głosowania, komisja dopisze go do spisu wyborców. (PAP)

Kujawsko-pomorskie/ Wszystkie lokale wyborcze otwarte

Wszystkie lokale w województwie kujawsko-pomorskim, w których odbywa się głosowanie w wyborach do parlamentarnych i referendum, rozpoczęły pracę w niedzielę o siódmej rano, a przewodniczący obwodowych komisji nie zgłosili żadnych problemów.

Członek Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy Stefan Pietrzak oraz dyrektorzy delegatur Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu Sławomir Michalak i Włocławku Jacek Kraszewski poinformowali, że obwodowe komisje wyborcze pracę rozpoczęły bez zakłóceń, nie było też zgłoszeń o jakichkolwiek incydentach.

 

Dyrektor Michalak zwrócił uwagę, że w niektórych miejscowościach wcześnie rano na głosowanie przyszło wiele osób w związku z czym kolejki tworzyły się nawet przez lokalami wyborczymi.

 

W woj. kujawsko-pomorskim są dwa okręgi w wyborach do Sejmu – bydgoski (nr 4) i toruński (nr 5) i pięć okręgów w wyborach do Senatu – bydgoski (9), inowrocławski (10), toruński (nr 11), grudziądzki (12) i włocławski (13). Do Sejmu zostanie wybranych: 12 posłów w okręgu bydgoskim i 13 w okręgu toruńskim. (PAP)

 

autor: Jerzy Rausz

 

Pomorskie/ Wszystkie lokale wyborcze otwarte

W województwie pomorskim w niedzielę o godz. 7 otwarto wszystkie lokale wyborcze w okręgach gdańskim i gdyńsko-słupskim.

„Wszystkie lokale są otwarte” – przekazał PAP dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku Witold Niemkowicz.

 

Punktualnie rozpoczęło się głosowanie również we wszystkich lokalach wyborczych w okręgu gdańskim – przekazali PAP przedstawiciele Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku.

 

W woj. pomorskim są dwa okręgi w wyborach do Sejmu – gdański (nr 25) i gdyńsko-słupski (nr 26), oraz sześć okręgów w wyborach do Senatu (62, 63, 64, 65, 66 i 67). W okręgu gdyńsko-słupskim zostanie wybranych 14 posłów, a w okręgu gdańskim 12.

 

W niedzielę, 15 października 2023 r. o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych – w których Polacy wybierają 460 posłów i 100 senatorów – oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza i referendalna.

 

Do głosowania w wyborach uprawnionych jest 29 mln 91 tys. 533 wyborców; wybory odbędą się w 31 tys. 497 obwodach głosowania.(PAP)

 

autor: Piotr Mirowicz

 

Wielkopolskie/ Wszystkie obwodowe komisje wyborcze rozpoczęły pracę bez zakłóceń

Wszystkie obwodowe komisje wyborcze w województwie wielkopolskim rozpoczęły w niedzielę pracę bez zakłóceń – wynika z informacji PAP zebranych w czterech Okręgowych Komisjach Wyborczych w Wielkopolsce.

Jak wynika z informacji zebranych przez PAP – do godz. 8 – we wszystkich czterech Okręgowych Komisjach Wyborczych w Wielkopolsce: w Poznaniu, Pile, Koninie i Kaliszu – nie zgłoszono nieprawidłowości przy przeprowadzanych w niedzielę wyborach parlamentarnych i głosowaniu w referendum. Lokale wyborcze zostały otwarte o czasie.

 

W Wielkopolsce są cztery okręgi wyborcze do Sejmu. Okręg wyborczy numer 39 obejmuje powiat poznański oraz miasto Poznań. Liczba mandatów do uzyskania wynosi 10.

 

Okręg wyborczy numer 38 obejmuje powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, oraz złotowski. Liczba mandatów do Sejmu wynosi 9.

 

Okręg wyborczy numer 37 obejmuje powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński, oraz miasto Konin. Liczba mandatów do Sejmu wynosi 9.

 

Okręg wyborczy numer 36 obejmuje powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki, oraz miasta Kalisz i Leszno. Liczba mandatów wynosi tu 12.

 

W województwie wielkopolskim wybieranych jest także 9 senatorów – 2 na terenie OKW w Poznaniu, 2 na terenie OKW w Pile, 2 na terenie OKW w Koninie i 3 na terenie OKW w Kaliszu – okręgi od nr 88 do nr 96.

 

Głosowanie w wyborach parlamentarnych i referendum potrwa do godz. 21 w niedzielę. Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza i referendalna.

 

W całym kraju Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Do głosowania w wyborach uprawnionych jest 29 mln 91 tys. 533 wyborców; wybory odbędą się w 31 tys. 497 obwodach głosowania.(PAP)

 

autor: Anna Jowsa

Dolnośląskie/ Bez zakłóceń otwarto wszystkie lokalne wyborcze w regionie

Wszystkie lokalne wyborcze, w których w niedzielę rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych i referendum, zostały otwarte bez zakłóceń – wynika z informacji zebranych przez PAP w czterech delegaturach Krajowego Biura Wyborczego na Dolnym Śląsku.

We wszystkich czterech delegaturach KBW – we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu – do godz. 8 nie zgłoszono nieprawidłowości przy przeprowadzanych w niedzielę wyborach parlamentarnych i głosowaniu w referendum. Lokale wyborcze zostały otwarte o czasie – wynika z informacji zebranych przez PAP.

 

Na Dolnym Śląsku są trzy okręgi wyborcze do Sejmu – wrocławski (nr 3), legnicko-jeleniogórski (nr 1) i wałbrzyski (nr 2), w których wybieranych jest łącznie 34 posłów; oraz osiem okręgów senackich.

 

W niedzielę, 15 października 2023 r. o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych – w których Polacy wybierają 460 posłów i 100 senatorów – oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza i referendalna.

 

Do głosowania w wyborach uprawnionych jest 29 mln 91 tys. 533 wyborców; wybory odbędą się w 31 tys. 497 obwodach głosowania.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski

 

Lubelskie/ Wszystkie lokale wyborcze w regionie otwarte

Wszystkie lokale wyborcze w województwie lubelskim zostały otwarte w niedzielę o godz. 7. Wybory parlamentarne i referendum rozpoczęły się rano w regionie bez zakłóceń – wynika z informacji przekazanych PAP.

„1109 lokali zostało w okręgu nr 6 (Lublin) otwartych o godz. 7; prace podjęło 8900 członków komisji. Wszystko przebiega bez zakłóceń” – powiedział PAP w niedzielę rzecznik prasowy OKW w Lublinie Piotr Czajkowski.

 

Podobnie jest w okręgu nr 7 (Chełm). „Wszystkie komisje zaczęły pracę o czasie. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłóceń” – potwierdziła dyrektor delegatury krajowego biura wyborczego w Chełmie Marta Krasa-Burak.

 

W woj. lubelskim są dwa okręgi w wyborach do Sejmu – lubelski (nr 6) i chełmski (nr 7) i sześć okręgów w wyborach do Senatu – Puławy (nr 14), Świdnik (nr 15), Lublin (nr 16), Biała Podlaska (nr 17), Chełm (nr 18) i Zamość (nr 19).

 

Do Sejmu zostanie wybranych: 15 posłów w okręgu lubelskim i 12 w okręgu chełmskim.

 

W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych – w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów – oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza i referendalna. (PAP)

 

autorka: Gabriela Bogaczyk

 

Śląskie/ Wszystkie lokale wyborcze otwarte zgodnie z planem; według policji jest spokojnie i bezpiecznie

W woj. śląskim wybory przebiegają bez zakłóceń, wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte zgodnie z planem – poinformowała PAP p.o. dyrektora katowickiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego (KBW) Barbara Olejnik-Sobczyk. Według śląskiej policji wybory w regionie jak dotychczas przebiegają spokojnie.

„Wszystkie lokale są otwarte” – powiedziała dyrektor Olejnik-Sobczyk. Jak dodała, delegatura KBW nie ma też informacji o nieprawidłowościach czy zakłóceniach przebiegu głosowania.

 

Póki co jest spokojnie i bezpiecznie – poinformowała PAP rzeczniczka śląskiej policji komisarz Sabina Chyra-Giereś. „Nie odnotowujemy poważniejszych zdarzeń. Mamy jedynie pojedyncze przypadki, ujawnienia np. ulotki w skrzynce pocztowej czy rozwieszonego plakatu na posesji bez zgody właściciela, jednak dopiero przeprowadzone czynności wykażą kiedy zostały tam umieszczone” – zaznaczyła policjantka.

 

W niedzielę, o 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych, – w których Polacy wybierają 460 posłów i 100 senatorów – oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza i referendalna. Do głosowania w wyborach uprawnionych jest 29 mln 91 tys. 533 wyborców; wybory odbędą się w 31 tys. 497 obwodach głosowania. (PAP)

 

autor: Krzysztof Konopka

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520