Izrealski minister Naftali Bennett nie przyjeżdża do Polski

Izrealski minister Naftali Bennett nie przyjeżdża do Polski

Izraelski minister Naftali Bennett nie przyjedzie do Polski. Taką informację przekazała IAR rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Informacje o wizycie izraelskiego ministra podawały wcześniej media. Joanna Kopcińska podkreśliła, że nie było takich działań ze strony polskiego rządu.

“Pan Bennett nie przyjeżdża w najbliższych dniach do Polski. Nie potwierdzam informacji o przyjeździe. Nie było żadnych działań z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego, aby do takiej wizyty doszło” – poinformowała Joanna Kopcińska.
Wcześniej informacje o wizycie podawały izraelskie media kojarzone ze środowiskami ultraprawicowymi. Wizyta miała być reakcją na polską nowelizację ustawy o IPN.
Naftali Bennett to jeden z najbardziej wpływowych polityków w Izraelu. Jest szefem wchodzącej w skład koalicji religijnej partii “Żydowski dom”. Należy do środowisk ultraortodoksyjnych Żydów, którzy krytykują premiera Benjamina Netanjahu, lidera prawicowej partii Likud, za niedostateczne ich zdaniem wpływy religii judaistycznej w państwie Izrael. Sprzeciwia się też powstaniu państwa palestyńskiego i chce znacząco zwiększyć liczbę izraelskich osadników na terenach palestyńskich.
Przegłosowana przez Sejm i Senat nowelizacja zakłada kary grzywny lub więzienia dla osób, które przypisują Polsce współodpowiedzialność za zbrodnie hitlerowców w czasie II wojny światowej. Izraelskie władze, intelektualiści oraz historycy twierdzą, że może to być fałszowaniem historii i apelują do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał nowelizacji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wczesn./mile/gajCOMMENTS

WORDPRESS: 0