15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Izrael zaatakował rakietami terytorium Syrii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Izrael wystrzelił rakiety w kierunku Syrii. Spadły w okolicach stolicy kraju Damaszku. To już kolejny izraelski atak rakietowy na terytorium, pogrążonej od sześciu lat wojnie domowej Syrii.

 

Syryjski system przeciwrakietowy zlokalizował wystrzelone przez Izrael rakiety w nocy z piątku na sobotę – informuje Al-Jazeera. Pociski leciały w kierunku stanowisk armii Baszara Al-Assada oraz pozycji bojowników z Hezbollahu.

Jak podała oficjalna telewizja syryjska, w wyniku ataku nie zginął żaden żołnierz. Zniszczeniu uległa natomiast okolica, w której doszło do wybuchów. Nie są na razie znane straty wśród mieszkającej tam ludności cywilnej.
Jak dotychczas rzecznik prasowy armii Izraela odmówił jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

Według mającego swoją siedzibę w Londynie Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka uderzenie rakietowe pochodziło z terytorium Izraela. Jego celem miało być kilkanaście budynków należących do syryjskiej armii w Al-Kiswah, czyli południowych przedmieściach Damaszku.

Kilka miesięcy temu, jeden z wyższych rangą izraelskich wojskowych twierdził, że Izrael może zaatakwoać swoimi rakietami i zniszczyć pałac prezydenta Syrii – Baszara Al-Assada w Damaszku – informuje Al-Jazeera.

Michał Kurowicki AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520