5.4 C
Chicago
środa, 24 lutego, 2021

IMGW ostrzega przed mrozem. Żadna stacja w Polsce nie notuje dodatniej temperatury

Popularne

Minus 23,5 stopnia Celsjusza w Gołdapi (warmińsko-mazurskie) i 23 st. w Suwałkach (Podlaskie), to według pomiarów z godz. 3.00 w niedzielę najniższa temperatura na północnym wschodzie kraju – podał IMGW w komunikacie alarmującym o silnym mrozie do -25 st.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w nocy ostrzeżenie dla powiatów augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego i suwalskiego oraz miasta Suwałki w woj. podlaskim oraz powiatów bartoszyckiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, oleckiego i węgorzewskiego w woj. warmińsko-mazurskim.

 

Na tym terenie o godz. 3.00 temperatura wynosiła od -24 do 21 stopni Celsjusza – (Gołdap -23,5 st., Kętrzyn -22,0 st., Olecko -20,9 st.) a w woj. podlaskim od -23 do -21 st., (Suwałki -23,0 st., Rożanystok -22,9 st.) – podał IMGW.

 

“W ciągu najbliższych godzin, czyli do rana lokalnie mogą wystąpić spadki temperatury do około -25 st.” – poinformował dyżurny synoptyk Instytutu.

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegało w sobotę, że temperatura może spaść w nocy z soboty na niedzielę nawet do minus 25 st. IMGW ostrzegało przed silnym mrozem, intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

 

Najsilniejszy mróz w Polsce zgodnie z wcześniejszymi prognozami Instytutu może wystąpić w części Podlasia oraz Podkarpacia.(PAP)

 

 

autor: Aleksander Główczewski

 

ago/ jm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane