ICE aresztuje w Michigan matki bez przeszłości kryminalnej

ICE aresztuje w Michigan matki bez przeszłości kryminalnej

W jednym z zakładów karnych na południowym zachodzie stanu Michigan odnotowano wzrost liczby aresztowanych imigrantów, którym grozi deportacja, a zwłaszcza matek bez przeszłości kryminalnej.

Liczba imigrantów w więzieniu w Battle Creek zwiększyła się z 98 w 2015 roku do 220 w bieżącym. Wśród nich jest Cile Precetaj z Albanii, matka trójki dzieci, która od 2000 roku stara się o azyl w USA. Kobiet w podobnej sytuacji jest w tym więzieniu więcej. Precetaj, która już w środę może zostać wydalona z kraju, podkreśliła, że w więzieniu czuć atmosferę strachu i paniki.

Michael Lacey, prawnik kobiety, zaznaczył, że przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku deportowano tylko imigrantów z przeszłością kryminalną. Sytuacja się zmieniła po dojściu do władzy Donalda Trumpa.

(dr)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    Dobrze aby autor sprawdzil wiadomosc zanim cos napisze. Ta pani nie stara sie o azyl – ta Pani miala juz wydana deportacje, gdyz jej wniosek o azyl zostal odrzucony jako bezpodstawny. Dostala rok na opuszczenie kraju – w 2014 roku. Tak wiec prosze nie pisac, ze ktos nie ma przeszlosci kryminalnej, bo ta Pani ja ma – miala czas na wyjazd, nie zrobila tego, miala deportacje. Prosze poszukac w necie o tym jak to wszem i wobec dziekowala Obamie, ze podpisze executive order, ktory bedzie ja bronil przed deportacja, ktora miala wydana…