15.5 C
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Hokej na lodzie – NHL – Islanders królują w Nowym Jorku!

New York Islanders po raz kolejny pokonali New York Rangers tym razem 3:1.

Wyspiarze nie tylko odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo dzięki, któremu zepchnęli swojego rywala na 4 miejsce w Metropolitan Division ale również pierwszy raz w historii pojedynków z odwiecznym rywalem za miedzy wygrał wszystkie pojedynki w ramach zasadniczego sezonu. W całym meczu to gospodarze byli przeważającą stroną ale znakomity mecz rozgrywał bramkarz Islanders Greiss, który obronił 37 strzałów i dał się pokonać dopiero na niecałe 3 minuty przed końcem meczu. Co ciekawe znane z bardzo ostrych a nawet czasami brutalnych starć miedzy obiema drużynami tym razem było bardzo „spokojnym” a w całym meczu była tylko jedna kara. Decydujaca o losach meczu była 2 kwarta kiedy to Islanders oddając tylko 9 strzałów zdobyli 3 bramki (z czego 2 w ostatnich 90 sekundach kwarty). Najlepszym zawodnikiem meczu został uznany oczywiście bramkarz Islanders – Thomas Greiss.

Hokeiści Washington Capitals przegrali przed własną publicznością z Pittsburgh Penguins 3:4 po dogrywce w meczu zasadniczego sezonu rozgrywek o Puchar Stanley’a. Capitals pozostają liderem, a Penguins wiceliderem w Konferencji Wschodniej.
Na zachodzie nadal prowadzą Dallas Stars. Drużyna z Teksasu pokonała w czwartek we własnej hali Colorado Avalanche 4:2. Na drugim miejscu są St. Louis Blues, którzy na wyjeździe wygrali po dogrywce z obrońcami tytułu Chicago Blackhawks 2:1.