32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Gubernatorzy połowy stanów USA murem za Teksasem i Abbottem. „Administracja Bidena zrzekła się konstytucyjnych obowiązków”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Teksasu ma niemal pełne poparcie republikańskich gubernatorów sporze z administracją Bidena o bezpieczeństwo granic USA. W środę opublikowano oficjalne oświadczenie poparcia dla gubernatora Grega Abbotta podpisane przez gubernatorów 25 stanów.

Republikańscy gubernatorzy z 25 stanów poparli Abbotta w kwestii „konstytucyjnego prawa do samoobrony” Stanu Samotnej Gwiazdy przed „inwazją” nielegalnych imigrantów.

Jest to odpowiedź na decyzję Sądu Najwyższego USA sprzed kilku dni, w której orzeczono, że administracja Bidena może skierować służby federalne do demontażu drutu kolczastego zainstalowanego na granicy USA-Meksyk w Teksasie przez służby stanowe. Mowa o 30-milowym odcinku granicy w sektorze Eagle Pass.

„Solidaryzujemy się z naszym kolegą gubernatorem Gregiem Abbottem i stanem Teksas, wykorzystując wszelkie narzędzia i strategie, w tym ogrodzenia z drutu kolczastego, aby zabezpieczyć granicę” – przekazano w oświadczeniu wydanym przez Stowarzyszenie Republikańskich Gubernatorów.

„Robimy to po części dlatego, że administracja Bidena odmawia egzekwowania już obowiązujących przepisów imigracyjnych i nielegalnie zezwala w całej Ameryce na masowe zwolnienia warunkowe migrantów, którzy wjechali do naszego kraju nielegalnie”.

„Ponieważ administracja Bidena zrzekła się swoich konstytucyjnych obowiązków wobec stanów, Teksas ma wszelkie prawne uzasadnienie, aby chronić suwerenność naszych stanów i naszego narodu” – podkreślono w oświadczeniu, podpisanym przez gubernatorów połowy stanów USA.

Abbott ogłosił w środę, że prawo Teksasu do samoobrony „zastępuje wszelkie ustawy federalne, które temu przeczą” i obiecał „kontynuować rozmieszczanie drutu kolczastego, aby odeprzeć nielegalną imigrację”. Argumentował, że jest to „skuteczny środek odstraszający przed nielegalnym przekraczaniem granicy, do którego zachęca polityka otwartych granic Bidena”.

Kilku gubernatorów, którzy podpisali oświadczeniu, wydało także indywidualne deklaracje. Gubernator Dakoty Południowej zaproponowała np. wysłanie do Teksasu Gwardii Narodowej z jej stanu. „Jestem gotowa wysłać tam Gwardię Narodową, by stanęła u ich boku” – stwierdziła Kristi Noem.

Gubernator Ohio Mike DeWine określił sytuację na południowej granicy jako „nie do utrzymania”, a politykę imigracyjną administracji Bidena „całkowitą porażką”.

„Ohio będzie nadal robić, co w naszej mocy, aby wspierać Teksas i wspierać politykę zabezpieczania naszej granicy” – powiedział i podkreślił, że Gwardia Narodowa Ohio jest „stale obecna na granicy od października 2020 r.”.

„Jeśli prezydent Biden nas nie obroni, stany będą musiały bronić się same. Arkansas stoi po stronie Teksasu” – napisała na Twitterze gubernator Arkansas, Sarah Huckabee Sanders.

„Administracja Bidena nadal odmawia zabezpieczenia granicy. Wirginia popiera [Abbotta] i konstytucyjne prawo Teksasu do obrony” – napisał na X gubernator Wirginii Glenn Youngkin.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520