HomeChicago

Gubernator Pritzker grozi restrykcjami

Gubernator Pritzker grozi restrykcjami

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej gubernator Pritzker zapowiedział, że podejmie natychmiastowe działania i wprowadzi nowe restrykcje, jeśli w Illinois będzie wzrastała liczba zachorowań na koronawirusa.

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Illinois nagły skok zachorowań na COVID-19. U 1,598 nowych pacjentów test na COVID-19 dał pozytywny wynik, zmarło 23 osoby. Tak wysokiej liczby zachorowań w lipcu jeszcze nie było. Od początku pandemii na koronawirusa zachorowało w Illinois 165,301 osób, w tym zmarło 7,347. W ciągu ostatnich 24 godzin testowi poddało się 39,633 osoby, a w sumie przebadano już 2,348,487 osób.

Podczas dzisiejszej konferencji gubernator Pritzker zapowiedział, że jest gotowy wprowadzić kolejne restrykcje, jeśli liczba zachorowań będzie rosłą. “Zacznę od niefortunnej prawdy, COVID-19 nie zniknął i pozostaje poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Wzrost jest nadal wzrostem i wszyscy musimy obniżyć te liczby… w mgnieniu oka można przejść od 3% pozytywnych wyników do 23%, jak miało to miejsce w Arizonie.” Podczas przemówienia Pritzker zaapelował o noszenie maseczek i zachowywanie odpowiedniego dystansu społecznego.

COMMENTS