HomeChicago

Gubernator Pritzker grozi niektórym powiatom

Gubernator Pritzker grozi niektórym powiatom

Gubernator JB Pritzker ostrzegł cztery powiaty – Adams, LaSalle, Peoria i Randolph, iż wprowadzi w nich odpowiednie restrykcje, jeśli nie będą przestrzegać regulacji a liczba zachorowań na COVID-19 będzie w nich utrzymywała się na wysokim poziomie.

Biuro gubernatora Pritzkera wydało ostrzeżenie dla 4 powiatów, w których urzędnicy zauważyli wybuch epidemii koronawirusa. Te powiaty to Adams, LaSalle, Peoria i Randolph. Zdaniem urzędników w tych powiatach nie przestrzega się regulacji, jakie zostały nałożone przez gubernatora na cały stan. Młodzi chętnie gromadzą się w barach i innych miejscach, często zapominając o obowiązku noszenia maseczki. Wiele osób, które w ostatnich dniach zachorowały w tych powiatach to ludzie młodzie, w wieku 29 lat i mniej.

Z informacji podanych przez Departament Zdrowia Publicznego w Illinois wynika, że w piątek w Illinois odnotowano 1,532 nowe przypadki zachorowań na koronawirusa. Już po raz 11 w tym miesiącu Illinois przekroczyło ponad 1,000 przypadków zachorowań, gdzie w czerwcu miało to miejsce tylko dwukrotnie.

MS

COMMENTS