27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Gubernator Kalifornii podpisał ustawę o pomocy dla żołnierzy LGBT

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał w sobotę ustawę, która pozwoli byłym żołnierzom i członkom społeczności LGBTQ – którzy zostali zwolnieni ze służby z przyczyn politycznych – odzyskać dostęp do świadczeń w ramach programu Veterans Affairs – podaje Fox News.

Ustawa AB 325 autorstwa Jacqui Irwin pomaga weteranom LGBTQ w aktualizowaniu ich dokumentacji, dostępie do edukacji, dostępie do usług zdrowotnych, zapewnieniu pochówku oraz innych świadczeń dostępnych dla honorowo zwolnionych członków służby.

„Przez dziesięciolecia nasi najodważniejsi bohaterowie, mężczyźni i kobiety, którzy nosili mundury sił zbrojnych, musieli ukrywać, kim naprawdę byli, a wielu z nich było zwolnionych inaczej, niż honorowo, jeśli ich seksualność została odkryta” – powiedział Newsom w oświadczeniu po tym jak ogłosił, że podpisał ustawę.

Geje i lesbijki byli nietolerowani w wojsku aż do zatwierdzenia w 1993 roku zasady „nie pytaj, nie mów”, co pozwalało im służyć tylko wtedy, gdy otwarcie nie uznawali swojej orientacji seksualnej. całej swojej historii wojsko zwolniło ponad 100 000 członków służby na podstawie ich tożsamości seksualnej lub płciowej – 14 000 z nich w czasie funkcjonowania zasady „nie pytaj, nie mów”.

Uchylenie ustawy zostało zatwierdzone przez Kongres i ówczesnego prezydenta Baracka Obamę pod koniec 2010 roku. Prawo weszło w życie dziewięć miesięcy później, zezwalając lesbijkom, gejom i osobom biseksualnym na jawną służbę.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520