15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Gubernator Florydy wysłał do Teksasu Gwardię Narodową. „Teksas włożył ogromny wysiłek…”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Florydy Ron DeSantis wysłał Gwardię Narodową Florydy do pomocy w zabezpieczeniu granicy teksańsko-meksykańskiej.

DeSantis potwierdził w piątek wysłanie kontyngentu Gwardii Narodowej do różnych miejsc przy granicy z Meksykiem w Teksasie w celu wzmocnienia zdolności służb gubernatora Grega Abbotta w zwalczaniu kryzysu migracyjnego.

„Dzisiaj kolejny oddział żołnierzy udaje się na południową granicę” – ogłosił w piątek DeSantis. „Jest to część naszych wieloletnich wysiłków, aby pomóc zrobić to, czego rząd federalny odmówił – czyli faktycznie bronić granic tego kraju. Widzieliście astronomiczne liczby [nielegalnych imigrantów – przyp. red.] w ciągu ostatnich trzech lat”.

„Wiem, że to co działo się w Teksasie było skuteczne. Widzieliście, jak liczba [napływających do USA nielegalnych imigrantów – przyp. red.] spadła, a to dlatego, że Teksas włożył ogromny wysiłek, a wszystkie inne stany przyszły z pomocą” – powiedział DeSantis.

Wcześniej DeSantis zapowiadał wysłanie do Teksasu ponad 1000 żołnierzy Gwardii Narodowej, a także utworzonej przez niego Gwardii Stanowej. W Teksasie ma pracować także 76 funkcjonariuszy Florida Highway Patrol.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520