12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Groził pracownikom Planned Parenthood śmiercią, a innej organizacji podłożeniem bomby. 34-latek skazany na 18 miesięcy więzienia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kalifornijczyk, który terroryzował kliniki aborcyjne Planned Parenthood po zniesieniu przez Sąd Najwyższy USA precedensu Roe vs. Wade, został skazany na 18 miesięcy więzienia. Mężczyzna wykonywał m.in. telefony z groźbami podłożenia bomb pod kliniki oraz wysyłał wiadomości z pogróżkami.

34-letni Nishith Tharaka Vandebona z Oxnard w Kalifornii przyznał się w czerwcu do przesyłania wiadomości z groźbami oraz jednego wykroczenia – według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Teraz został finalnie skazany na 18 miesięcy więzienia. Vandebonie groziła łączna kara do 5 lat więzienia.

W czasie serii przestępstw Vandebona mieszkał jeszcze w Camarillo. Pierwszą wiadomość z pogróżkami 34-latek wysłał na kilka godzin po wydaniu orzeczenia ws. Roe vs. Wade przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Funkcjonujący od kilkudziesięciu lat precedens przestał wówczas obowiązywać. Wówczas Vandebona wykonał telefon i groził śmiercią personelowi kliniki aborcyjnej Planned Parenthood Central Coast w rejonie Santa Barbara.

Następnego dnia połączył się z inną placówką Planned Parenthood w Los Angeles i po czym powiedział dyspozytorowi call center: „Dzwonię, aby poinformować was, że zamierzam tam wejść i zabić was wszystkich, w tym waszych pracowników i ochronę. Zrozumiano? Za późno na reakcję na atak”. Po godzinie znów zadzwonił i powiedział: „Wejdę tam i zamorduję twoich pracowników”.

Vandebona sformułował także niejasną groźbę „zabicia jak największej liczby białych Amerykanów… żołnierzy, rodzin, wszystkich”.

W lutym 2022 roku 34-latek zadzwonił do biura Californians for Population Stabilization – fundacji opowiadającej się za zerowym wzrostem populacji, głownie poprzez ograniczenie migracji – i zagroził podłożeniem bomby pod ich siedzibę.

Red. JŁ

(Źródło: KTLA)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520