12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Koszt operacji relokacji migrantów z Teksasu do miast-sanktuariów zbliża się do 100 mln dolarów! Przewieziono dziesiątki tysięcy osób

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Całkowity koszt relokacji nielegalnych imigrantów z Teksasu do miast-sanktuariów cały czas rośnie nie osiągnął już niemal 100 mln dolarów! Miasta te z początku bardzo entuzjastycznie podchodziły do pomocy migrantom, którzy przedzierają się do USA nielegalnie przez południową granicę kraju – przynajmniej do momentu, kiedy ich liczba zaczęła być przytłaczająca. Dziś to już dziesiątki tysięcy nielegalnych imigrantów przewiezionych z Teksasu do miast, zarządzanych przez Demokratów.

Według raportu Axios – Teksas wydał już dziesiątki milionów ze swojego budżetu na relokację migrantów do miast-sanktuariów. Pojawiły się wyliczenia kosztów całej operacji od kwietnia 2022 r. do października 2023 r.

Zgodnie z najnowszymi danymi Biura Gubernatora Grega Abbotta 67,5 tys. migrantów zostało do tej pory przewiezionych wyczarterowanymi przez stan autobusami dalekobieżnymi. Koszt przewozu jednej osoby wyniósł ok. 1650 dolarów.

Kiedy gubernator Abbott rozpoczynał operację relokacji obiecał swoim wyborcom, że Teksas nie będzie samotnie ponosił ciężaru kryzysu migracyjnego. Taki był główny zamysł całego przedsięwzięcia – zmuszenie wielkich aglomeracji na północy USA, zarządzanych przez Demokratów, do wzięcia na siebie współodpowiedzialności za problemy południowej granicy Stanów Zjednoczonych.

W efekcie setki wyczarterowanych autokarów wykonuje regularne trasy z Teksasu do Los Angeles, Chicago, Nowego Jorku, Filadelfii i Waszyngtonu, wywożąc tam tysiące nielegalnych imigrantów. W ostatnich miesiącach władze miast ogarnęła bardzo duża frustracja w związku z masowym napływem migrantów. Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams stwierdził nawet, że w jego mieście trwa kryzys migracyjny.

Red. JŁ

(Źródło: Daily Mail)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520