Grodzisk Wielkopolski: 21-latek znęcał się nad własną mamą i babcią. Grozi mu 12 lat więzienia

Grodzisk Wielkopolski: 21-latek znęcał się nad własną mamą i babcią. Grozi mu 12 lat więzienia

Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę, który miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i babcią. 21-latek został tymczasowo aresztowany. 

– Młody mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego wielokrotnie niszczył wyposażenie domu i niestety, ale równie często, pozwalał sobie na rękoczyny wobec najbliższych mu osób – wyjaśnia oficer prasowy grodziskiej policji, podkom. Kamil Sikorski. Mężczyzna jest podejrzewany o znęcanie się psychiczne jak i fizyczne nad matką oraz swoją babcią. Kobiety złożyły stosowne zawiadomienie, które pozwoliło grodziskim policjantom ruszyć z kolejnymi działaniami. Tym samym w miniony czwartek doprowadzili do jego zatrzymania. Jak ustalili śledczy, powodem jego agresywnych zachowań był w dużej mierze alkohol. Mężczyzna będąc pod jego wpływem, wyzywał wulgarnymi słowami swoją matkę, ubliżał i poniżał również swoją babcię.

 

– Zebrany materiał dowodowy przez grodziskich policjantów nie pozostawiał wątpliwości, czego następstwem była decyzja Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim przychylająca się do wniosku Prokuratora Rejonowego o zastosowanie wobec agresywnego mężczyzny trzymiesięcznego aresztu – wyjaśnia K. Sikorski. Zatrzymany usłyszał w tej sprawie stosowne zarzuty. Przyznał się do nich i złożył wyjaśnienia. Zgodnie z polskim prawem mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

COMMENTS

WORDPRESS: 0