13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Gniezno: Homilia prymasa Polski na pasterce

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak powiedział, że Jezus wzywa nas do odważnej miłości i troski o drugich, o słabszych, o uchodźców i ludzi umierających na naszych oczach w drodze do lepszego świata. Prymas wygłosił homilię podczas pasterki w gnieźnieńskiej katedrze.

Arcybiskup Polak powiedział, że Noc Bożego Narodzenia „zapowiada nam wolność od grzechu, śmierci i daje nadzieję” odrodzenia w Jezusie Chrystusie. „Jak odpowiedzieć na radość tej betlejemskiej nocy?” – pytał kaznodzieja. „Chodzi o to, by dać sobie poruszyć serce, by obudzić nasze sumienia, by otworzyć nasze życie Dzieciątku z Betlejem”. Arcybiskup Polak zauważył, że tym, co nam przeszkadza, jest „pycha i przekonanie o naszej samowystarczalności”. „Jest bowiem w ludzkim sercu – widzimy to również i dziś – wciąż odżywająca pokusa, aby z nikim się nie liczyć, lecz samemu stać się kimś, kto według własnego upodobania decyduje, co jest dobre a co złe”.

Jak powiedział prymas, „ta pokusa okraszona jest nawet jakąś pobożną retoryką, pełnym pustych frazesów i niezwykle nachalnym, a przez to jakże bolesnym, odwoływaniem się do Pana Boga, wyciąganiem Go na świadka swoich własnych planów i projektów”. Pokusa ta wznosi mur zbudowany „z lęku i agresji, z braku zrozumienia dla ludzi o innym pochodzeniu i innym kolorze skóry, z egoizmu politycznego i gospodarczego, z osłabienia wrażliwości na wartość życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”. ,,Dać się zaprosić Jezusowi do Betlejem to zatem dostrzec, że wzywa nas do odważnej miłości i troski o drugich, o słabszych, o potrzebujących pomocy i wsparcia” – powiedział prymas Polski.

IAR/KAI 25.12 01/03/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520