HomePOLSKA

Główny Inspektor Sanitarny apeluje o rozważenie innych metod wyrażania poglądów

Główny Inspektor Sanitarny apeluje o rozważenie innych metod wyrażania poglądów

Główny Inspektor Sanitarny zwrócił się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania poglądów. Ostrzega, że tworzenie zgromadzeń, na których nie jest możliwe zachowanie wymagań sanitarnych może doprowadzić do lawinowego wzrostu zachorowań.

Na internetowej stronie GIS opublikowano komunikat Jarosława Pinkasa.

Szef GIS pisze, że “rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii. Nie możemy zapominać, że ważą się teraz losy tysięcy ludzi, ich zdrowie i życie”. Jarosław Pinkas dodaje, że “to, co teraz się dzieje na polskich ulicach to zagrożenie dla zdrowia publicznego, zagrożenia dla zdrowia nas wszystkich. Jako lekarz, proszę aby nie lekceważyć nawet drobnych objawów infekcyjnych, stosować autoizolację, a gdy to konieczne, korzystać z pomocy medycznej”.

Od kilku dni w całej Polsce trwają demonstracje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W zeszłym tygodniu Trybunał orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby, zagrażającej życiu, jest niezgodna z ustawą zasadniczą.

iar / w gaj

COMMENTS