“Gazeta Wyborcza”: Przepraszamy za pomyłkę, że Jarosław Kaczyński jest podejrzany o popełnienie przestępstwa

“Gazeta Wyborcza”: Przepraszamy za pomyłkę, że Jarosław Kaczyński jest podejrzany o popełnienie przestępstwa

Portal Gazeta.pl przeprosił prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za nieprawdziwą informację, jakoby był on podejrzany o popełnienie przestępstwa.
“Portal Gazeta.pl przeprasza pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 29 stycznia 2019 roku w jednym z artykułów napisaliśmy przez pomyłkę, że Jarosław Kaczyński jest podejrzany o popełnienie przestępstwa” – głosi oświadczenie portalu.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości skierował wezwanie przedsądowe do Agory, w którym domaga się przeprosin za cykl artykułów w Gazecie Wyborczej poświeconych planom budowy w Warszawie dwóch wieżowców. Rzeczniczka partii Beata Mazurek poinformowała wczoraj na Twitterze, że chodzi o wiązanie budowy ze środowiskiem PiS spółki Srebrna.
Jarosław Kaczyński chce, aby w ramach przeprosin Agora S.A. – wydawca Gazety Wyborczej, przekazała 30 tysięcy złotych na schronisko dla zwierząt w Celestynowie.
Według PAP, Jarosław Kaczyński domaga się od spółki zamieszczenia ogłoszenia o treści: “Przepraszamy Pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w szeregu materiałów prasowych opublikowanych na łamach »Gazety Wyborczej« i portalu wyborcza.pl w dniach 29-30 stycznia 2019 r. zostały zaprezentowane bezprawne twierdzenia, w tym sugestie oraz relacje z wypowiedzi innych osób, że Jarosław Kaczyński popełnił, względnie mógł popełnić przestępstwa: płatnej protekcji, przekroczenia uprawnień posła w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, oszustwa. Oświadczamy, że brak było podstaw do sformułowania takich twierdzeń i sugestii. Ubolewamy, że w wyniku tych nielegalnych działań naruszono dobre imię Pana Jarosława Kaczyńskiego. Agora S.A. – Wydawca Gazety wyborczej i portalu Wyborcza.pl.”
Prezes PiS w wezwaniu domaga się opublikowania treści powyższych przeprosin na portalu wyborcza.pl, i w wydaniu Gazety Wyborczej oraz bezpośrednio przy artykułach – informuje PAP.

IAR/wcześniej/łp/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0