23.2 C
środa, 1 maja, 2024

Francja dołączyła do grona ćwierćfinalistów

Reprezentacja Francji pokonała w Lyonie Irlandię 2:1 (0:1) w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy.

Gospodarze przegrywali do przerwy, po tym jak Robbie Broady wykorzystał rzut karny w trzeciej minucie spotkania. W drugiej połowie dwa gole dla Francuzów strzelił Antoine Griezmann (58′, 61′). Od 66. minuty Irlandczycy grali w „dziesiątkę” po tym, jak czerwoną kartką za faul ukarany został Shane Duffy.

Francuzi awansowali do ćwierćfinału, w którym zagrają ze zwycięzcą meczu Anglia – Islandia, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 21.00 w Nicei.

W niedzielę zostaną rozegrane jeszcze dwa spotkania 1/8 finału. O godz. 18.00 w Lille reprezentacja Niemiec zagra ze Słowacją, a o 21.00 w Tuluzie Węgry zmierzą się z Belgią.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / fj,  (ap photo/thibault camus)