HomeŚwiat

Forum ekonomiczne w Davos przesunięte

Forum ekonomiczne w Davos przesunięte

Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło, że jego przyszłoroczny szczyt w Davos zostanie przeniesiony do Burgenstock koło Lucerny. Spotkanie, które zaplanowano na 18-21 maja, zatytułowano “The Great Reset”. Ma dotyczyć kryzysu spowodowanego koronawirusem.

Doroczne spotkanie światowej elity politycznej, gospodarczej i biznesowej tradycyjnie odbywa się w styczniu. Zostało jednak przełożone z powodu pandemii Covid-19 i odbędzie się teraz w miejscowości wypoczynkowej Burgenstock koło Lucerny nad Jeziorem Czterech Kantonów.

“Spotkanie odbędzie się, o ile istnieć będą wszystkie warunki gwarantujące zdrowie i bezpieczeństwo uczestników i społeczności goszczącej” – przekazał rzecznik Forum Adrian Monck. “Spotkanie skoncentruje się na rozwiązaniach niezbędnych do sprostania najbardziej palącym wyzwaniom na świecie. Światowi liderzy spotkają się, by wspólnie opracować wspólną ścieżkę odbudowy, ukształtować “Wielki Powrót” w epoce po Covid-19 i odbudować bardziej spójne i zrównoważone społeczeństwo” – dodał Adrian Monck.

W czerwcu Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło, że jego 51. doroczne spotkanie odbędzie się w formacie hybrydowym, a w sierpniu, że będzie opóźnione o kilka miesięcy.

Poprzednia edycja Forum Ekonomicznego odbyła się w styczniu, gdy świat zaczynał zdawać sobie sprawę z rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa. Przyciągnęła do Davos ponad 50 szefów państw i rządów. Obrady skupiły się na tematach zrównoważonego rozwoju i znalezieniu bardziej integracyjnego modelu kapitalizmu. Wśród prelegentów znaleźli się prezydent USA Donald Trump i szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/AFP/d rydz/w Siekaj

COMMENTS