HomeUSA

Ford zwolni 10% pracowników

Ford zwolni 10% pracowników

Amerykański koncern motoryzacyjny Ford zapowiedział zwolnienie 10% pracowników. To element planu restrukturyzacji, który ma pomóc amerykańskiej firmie zwiększyć produkcję samochodów elektrycznych i autonomicznych.

Redukcje dotkną przede wszystkim pracowników umysłowych Forda. Obejmą działy inżynieryjny, marketingowy, technologiczny, logistyczny i finansowy. Zwolnienia, które rozpoczną się jutro, pozwolą zaoszczędzić firmie 600 milionów dolarów rocznie. „By odnieść sukces w naszej konkurencyjnej branży, i pozwolić Fordowi wygrać walkę o przyszłość, musimy zmniejszyć biurokrację, przyspieszyć proces decyzyjny, skupić się na najbardziej wartościowej działalności i zredukować koszty” – napisał w liście do pracowników dyrektor zarządzający Jim Hackett. Podkreślił, że koncern będzie zwiększał zatrudnienie w działach związanych z rozwojem i produkcja aut sterowanych komputerowo i pojazdów elektrycznych.
Ford jest drugim amerykańskim koncernem motoryzacyjnym wprowadzającym znaczną restrukturyzację. Pół roku temu General Motors zapowiedział zwolnienie 14 tysięcy pracowników podając ten sam powód – rozwój technologii samochodów autonomicznych oraz elektrycznych.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/sk

COMMENTS