HomeUSAChicago

Floryda skreślona z chicagowskiej listy kwarantanny

Floryda skreślona z chicagowskiej listy kwarantanny

Chicago usunęło z listy kwarantanny sześć stanów i dodało jeden. Podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektor miejskiego departamentu zdrowia doktor Alisson Arwady ostrzegła, że w przyszłym tygodniu do listy może dołączyć Wisconsin.

 

Póki co skreślono z niej Florydę, Idaho, Karolinę Północną, Teksas, Hawaje i Nevadę. Na liście umieszczono natomiast stan Utah. Obecnie znajduje się na niej 16 stanów. Władze Chicago zalecają kwarantannę podróżnym z tych rejonów USA, w których notuje się 15 lub więcej przypadków koronawirusa na 100 tysięcy mieszkańców.

Z danych wynika, że pozytywny współczynnik zachorowań na COVID-19 wzrósł w Wisconsin od sierpnia z 8.3 proc. do 14.1 proc. Mimo tego Chicago na razie nie zdecydowało się umieścić tego stanu na liście z zalecaną, 14-dniową izolacją.

Przypomnijmy, że aktualna lista obejmuje następujące stany:   Alabama, Arkansas, Georgia, Iowa, Kansas, Kentucky, Luizjana, Mississippi, Missouri, Nebraska, Dakota Północna, Oklahoma, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Tennessee i Utah.

 

BK

COMMENTS