32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

FIFA za pocałowanie zawodniczki zawiesiła prezesa piłkarskiej federacji Hiszpanii, a jego matka… rozpoczęła strajk głodowy!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zawiesiła w sobotę na co najmniej 90 dni prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Luisa Rubialesa w związku pocałowaniem przez niego w usta zawodniczki Jenni Hermoso podczas niedzielnej ceremonii zakończenia mundialu kobiet w Sydney.

Do zdarzenia doszło po finale mundialu, w którym Hiszpanki pokonały reprezentację Anglii 1:0, zapewniając swojemu krajowi pierwszy w historii tytuł mistrzyń świata w piłce nożnej.
Sobotnia decyzja FIFA jest konsekwencją uruchomionego w czwartek przez władze tej organizacji postępowania dyscyplinarnego przeciwko 46-letniemu Rubialesowi, który choć przeprosił za swoje zachowanie, to jednak podczas piątkowego nadzwyczajnego posiedzenia władz ogłosił, że nie poda się do dymisji.
Podkreślił, że był to “pocałunek spontaniczny, odwzajemniony, pod wpływem euforii, na który była zgoda”.
Zawodniczka twierdzi tymczasem, że na pocałunek Rubialesa “w żadnym momencie nie było jej zgody”.
Zgodnie z sobotnią decyzją FIFA Rubiales został zawieszony we wszelkich działaniach związanych z piłkarskimi rozgrywkami krajowymi i międzynarodowymi. Organizacja piłkarska zakazała mu też kontaktować się z Jenni Hermoso.
Szef działającej wewnątrz FIFA komisji dyscyplinarnej Jorge Ivan Palacio sprecyzował, że orzeczenie dotyczące Rubialesa ma “charakter tymczasowy”.
W piątek po południu Victor Francos, szef Wyższej Rady Sportu (CSD), podległej rządowi Hiszpanii agendy, ogłosił, że kierowany przez niego organ podjął działania służące tymczasowemu zawieszeniu prezesa RFEF i w imieniu centrolewicowego rządu Sancheza skierował pozew do Administracyjnego Sądu Sportowego (TAD).
Dodał, że władze Hiszpanii czują się “niezadowolone z postawy Rubialesa” podczas piątkowego zgromadzenia władz federacji piłkarskiej, w trakcie której 46-letni działacz zapowiedział, że nie zrezygnuje z piastowanego stanowiska i będzie walczył na drodze sądowej o dobre imię.
Francos, pełniący też urząd sekretarza ds. sportu w gabinecie Sancheza, stwierdził, że ukaranie Rubialesa może przynieść “dobry przykład” oraz “zmianę” w domniemanych nadużyciach wobec kobiet w hiszpańskim sporcie.
Marcin Zatyka (PAP)

Matka zawieszonego prezesa federacji piłkarskiej rozpoczęła strajk głodowy

Angeles Bejar, matka zawieszonego prezesa hiszpańskiej federacji piłkarskiej (RFEF) Luisa Rubialesa, rozpoczęła strajk głodowy w kościele w rodzinnym mieście Motril, na południu kraju. Protest służy wymuszeniu na władzach FIFA decyzji przywracającej działacza do wykonywania obowiązków.
Matka Rubialesa w wydanym oświadczeniu uznała za “nieuczciwe” zawieszenie w sobotę przez FIFA jej syna. Decyzja to kara za pocałowanie w usta zawodniczki Jenni Hermoso podczas ceremonii wręczenia złotych medali mistrzostw świata 20 sierpnia br.
Do incydentu doszło po finale mundialu w Sydney, w którym Hiszpanki pokonały reprezentację Anglii 1:0, zapewniając swojemu krajowi pierwszy w historii tytuł mistrzyń świata w piłce nożnej.
“To jest polowanie (…). Robią z moim synem coś, na co nie zasłużył” – stwierdziła matka Rubialesa, wobec którego FIFA zastosowała w sobotę tymczasowe, co najmniej 90-dniowe zawieszenie w wykonywaniu urzędu prezesa RFEF.
Angels Bejar zamknęła się w poniedziałek rano w kościele w Motril wraz ze swoją siostrą, ogłaszając, że rozpoczyna strajk głodowy, aby solidaryzować się ze swoim synem. Kobieta twierdzi, że padł on ofiarą medialnej “nagonki”.
W piątek podczas nadzwyczajnego posiedzenia władz RFEF Rubiales ogłosił, że nie poda się do dymisji. Po raz kolejny przeprosił za incydent, dodając, że był to “pocałunek spontaniczny, odwzajemniony, pod wpływem euforii, na który była zgoda”. Piłkarka Jenni Hermoso przeczy tej wersji zdarzeń.
Kilka godzin po deklaracji Rubialesa rząd Hiszpanii ogłosił, że skierował do Administracyjnego Sądu Sportowego (TAD) skargę na działacza sportowego za jego niewłaściwe zachowanie wobec zawodniczki.

 

Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520