Facebook zlikwiduje lajki pod postami? Liczba lajków na Facebooku ma zostać ukryta

Facebook zlikwiduje lajki pod postami? Liczba lajków na Facebooku ma zostać ukryta

Facebook zlikwiduje lajki? Wiele na to wskazuje, że liczba lajków na Facebooku zostanie ukryta. Firma Marka Zuckerberga potwierdziła, że rozważa takie rozwiązanie, które jest testowane również w przypadku Instagrama. Czemu ma służyć takie rozwiązanie? Zbyt duża liczba interakcji pod postem może zniechęcać użytkowników do dalszej aktywności. Czy lajki znikną z Facebooka?

 

Facebook zlikwiduje lajki? Wiele na to wskazuje, już w kwietniu 2019 na Instagramie rozpoczęte zostały testy ukrywania łącznej liczby polubień. Testy prowadzone są obecnie w takich krajach jak:

 

 

  • Brazylia,

 

  • Irlandia,

 

  • Kanada.

 

 

Wiele wskazuje na to, że w podobnym kierunku zmierzał będzie Facebook. Jak pisze na Twitterze Jane Wong, programistka i inżynier oprogramowania – Facebook chce, by liczba polubień nie była widoczna dla wszystkich użytkowników.

 

 

 

Co zatem miałoby się zmienić? Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, wg jednej z koncepcji statystyki polubień miałyby być widoczne tylko dla właściciela konta, który opublikował określoną treść. Prace nad nowym rozwiązaniem zostały potwierdzone przez przedstawicieli Facebooka w rozmowie z serwism TechCrunch. Wszystko wskazuje na to, że:

 

 

  • wkrótce zostaną na Facebooku rozpoczęte testy ukrywania liczby lajków,

 

  • rozwiązanie rozwiąże problem powstawania frustracji u użytkowników i zachęci ich do większej aktywności w mediach społecznościowych.

 

 

Lajki i interakcje pod postem to dla wielu sposób na dowartościowanie się, zwiększenie zasięgu, czy mocna waluta w kontekście działań marketingowych i promujących np. markę, czy produkt. Zdaniem Facebooka statystyki polubień mogą stać się powodem:

 

 

  • frustracji i przygnębienia,

 

  • obniżenia samooceny,

 

  • zmniejszenia aktywności użytkownika w serwisie.

 

 

Wyścig na lajki może również być niezdrowy, gdyż licznik interakcji to jedyny wymierny sposób do porównania swojej popularności z innymi. Ukrycie licznika polubień ma to zmienić. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy to nastąpi.

 

TK aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0