HomeSport

Euro 2020 przełożone na 2021 rok

Euro 2020 przełożone na 2021 rok

UEFA poinformowała właśnie ligi krajowe oraz Europejski Związek Klubów Europejskich ECA, że planuje przełożyć mistrzostwa Europy na lato 2021. Euro zostanie rozegrane w czerwcu i lipcu 2021 roku. Przesunie się więc równo o rok. Tym samym jasne jest już, że pomysł rozegrania turnieju jesienią tego roku został odrzucony.

UEFA zdecydowała o odwołaniu EURO 2020. Jest już komunikat PZPN. Turniej zostanie rozegrany w 2021 r.

Euro zostało odwołane tylko raz – przez wzgląd na II wojnę światową. Po raz pierwszy turniej zostanie rozegrany w roku nieparzystym.

Informację o odwołaniu potwierdził także m.in. norweski związek piłki nożnej, który podał informację, że UEFA musiała wziąć pod rozwagę prośby poszczególnych federacji oraz zagrożenie epidemiologiczne.

Krzysztof Stanowski podał także informację o nowej dacie finału Ligi Mistrzów. Odbędzie się on 27 czerwca. Trzy dni wcześniej, 24 czerwca, ma się odbyć finał Ligi Europy.

Polscy piłkarze oraz przedstawiciele PZPN apelują do kibiców, żeby pozostali w domach. Zbigniew Boniek zwrócił się dziś do fanów piłki nożnej z prośba o odpowiedzialność za pośrednictwem swojego twittera.

Red. JS AIP

 

 

COMMENTS