"> Ericsson postanowił przenieść do Polski znaczącą część produkcji urządzeń dla sieci 5G – wiadomosci.com

Ericsson postanowił przenieść do Polski znaczącą część produkcji urządzeń dla sieci 5G

Ericsson postanowił przenieść do Polski znaczącą część produkcji urządzeń dla sieci 5G

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zostały podjęte decyzje w sprawie inwestycji szwedzkiej firmy telekomunikacyjnej Ericsson w Polsce. Szef rządu gościł dziś w Sztokholmie, gdzie spotkał się między innymi z premierem Szwecji Stefanem Loefvenem oraz szefostwem Ericssona. 

“Rzeczpospolita” napisała dziś, że Ericsson postanowił przenieść do Polski znaczącą część produkcji urządzeń dla sieci 5G. Premier powiedział, że rozmawiał z prezesem tej firmy. Poinformował, że rozmowy były bardzo pozytywne, a inwestycje są w fazie podpisów.
Podczas konferencji prasowej premierów Mateusz Morawiecki, choć nie zdradził dokładnych planów inwestycyjnych Ericssona w Polsce, wyjaśnił na czym będą się opierać. “Mogę tylko powiedzieć, że to sa bardzo dobre, atrakcyjne inwestycje także dla Polski, bowiem dotyczą nie tylko produkcji, ale i rozwoju tych miejsc pracy, które wiążą się z wysoką wartością dodaną – dla polskich inżynierów, specjalistów, naukowców w obszarze, który jest obszarem przyszłości, rewolucji 4.0. 5G to na pewno jeden z tych obszarów, które będziemy rozwijać” – mówił premier. Dodał, że w sprawie technologii 5G polska strona będzie rozmawiać z delegacją amerykańską, która przyleci w weekend do Warszawy z prezydentem Donaldem Trumpem.
Premier Morawiecki poinformował też, że spotkał się z prezesami szwedzkich firm, między innymi Vattenfalla, które inwestują w energetykę wiatrową. “Rozmawialiśmy dokładnie o inwestycjach offshore’owych. Polska w naszej strategii, którą pokazaliśmy kilka miesięcy temu, wykazała ogromne zainteresowanie – w najbliższej dekadzie i dwóch – zbudowania kilkunastu gigawatów mocy offshore, łącznie z wielkimi inwestycjami, kilkanaście gigawatów mocy, w fotowoltaice” – powiedział Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki dodał, że wymienił z premierem Szwecji Stefanem Loefvenem poglądy na wiele kwestii, w tym przyszłego unijnego budżetu i zmian klimatycznych.

IAR/K.Darmoros, Sztokholm/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0