14.7 C
piątek, 3 maja, 2024

Eliminacje MŚ w piłce nożnej – Anglia wciąż bez straconej bramki

Anglicy pozostają liderem grupy F eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Rosja 2018. W niedzielę pokonali w Londynie Litwę 2:0 po golach Jermaina Defoe (22’) i Jamiego Vardy’ego (66’) i są jedynym europejskim zespołem, który w tych eliminacjach nie stracił jeszcze bramki.

Na drugie miejsce awansowali Słowacy, którzy na wyjeździe pokonali Maltę 3:1. Bramki strzelili Vladimir Weiss (2’), Jan Gregus (41’) i Adam Nemec (84’), który w doliczonym czasie dostał czerwoną kartkę. Również zdobywca honorowego gola dla Malty Jean Farrugia (14’) w 79. minucie musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki.
Słowacy mają 9 punktów i tracą 4 do Anglików. Dotychczasowy wicelider, Słowenia ma 8 punktów po porażce w Glasgow ze Szkocją 0:1 (gol Chrisa Martina z 88. minuty). Szkoci mają 7 punktów.

Wyniki niedzielnych meczów grupy E eliminacji piłkarskich MŚ strefy europejskiej:

Anglia – Litwa 2:0 (1: 0)
Szkocja – Słowenia 1:0 (0:0)
Malta – Słowacja 1:3 (1:2)

Tabela gr. E (kolejno: mecze, punkty, bramki)