28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Eliminacje ME 2024: Kłopoty reprezentacji Polski w obronie, Bartosz Salamon dodatkowo powołany do kadry

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Bartosz Salamon z Lecha Poznań został dodatkowo powołany do piłkarskiej reprezentacji Polski na najbliższe mecze Czechami i Albanią w eliminacjach Euro 2024 – potwierdził PZPN. To reakcja na problemy zdrowotne innych środkowych obrońców kadry, Kamila Piątkowskiego i Jana Bednarka.

Informację o awaryjnym powołaniu Salamona przekazano na Twitterze PZPN „Łączy nas piłka” oraz Lecha Poznań.

 

Wcześniej rzecznik prasowy federacji i team menedżer kadry narodowej Jakub Kwiatkowski zapowiadał już, że selekcjoner Fernando Santos chce powołać dodatkowego jednego obrońcę na rozpoczęte w poniedziałek w Warszawie zgrupowanie.

 

To reakcja na kłopoty zdrowotne Bednarka z Southampton FC i Piątkowskiego z belgijskiego KAA Gent.

 

„Jeżeli chodzi o Janka Bednarka, miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście po badaniach okazało się, że to żebro jest całe, choć silnie stłuczone. Piłkarz miał wczoraj dodatkowe badania w Poznaniu. Dostał zastrzyk w bolące miejsce i teraz zacznie się walka z czasem. Na razie ciężko spekulować” – powiedział Kwiatkowski.

 

Dodał, że w przypadku Piątkowskiego sprawa jest poważniejsza. Piłkarz przejdzie badania w belgijskim klubie i wieczorem ma być decyzja, czy w ogóle przyleci do Polski.

 

„To stoi pod dużym znakiem zapytania” – przyznał Kwiatkowski.

 

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni później podejmą w Warszawie Albanię. Oprócz tych drużyn ich rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. (PAP)

 

El. ME 2024 – kłopoty reprezentacji Polski w obronie, będą zmiany w kadrze

Selekcjoner polskich piłkarzy Fernando Santos ma problemy w defensywie przed meczami z Czechami i Albanią w eliminacjach Euro 2024. Z kontuzjami zmagają się Kamil Piątkowski i Jan Bednarek. „Trener chce powołać dodatkowo środkowego obrońcę” – powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że powołanie może otrzymać Bartosz Salamon z Lecha Poznań.

 

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni później podejmą w Warszawie Albanię. Oprócz tych drużyn rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

 

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie kadry. Nie wiadomo, czy Santos będzie miał do dyspozycji wszystkich 25 powołanych zawodników – z urazami zmagają się Bednarek z Southampton FC oraz Piątkowski z KAA Gent.

 

„Jeżeli chodzi o Janka Bednarka, miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście po badaniach okazało się, że to żebro jest całe, choć silnie stłuczone. Janek przyjechał już wczoraj, miał dodatkowe badania w Poznaniu. Dostał zastrzyk w bolące miejsce i teraz zacznie się walka z czasem. Jeżeli ten uraz nie będzie mu doskwierać, to oczywiście będzie do dyspozycji selekcjonera w najbliższych meczach. Jeśli nie w obu, to przynajmniej w drugim – z Albanią. Ale na razie ciężko spekulować” – powiedział Kwiatkowski.

 

Rzecznik PZPN i team menedżer kadry narodowej dodał, że w przypadku Piątkowskiego sprawa jest poważniejsza.

 

„Kamil zszedł z boiska wczoraj z powodu kontuzji. Dzisiaj ma badania w swoim klubie w Belgii, wieczorem otrzymamy informację na temat wyników. W zależności od nich zapadnie decyzja, czy zawodnik w ogóle do nas przyjedzie. Ale to stoi pod dużym znakiem zapytania” – przyznał.

 

Kwiatkowski zapowiedział też, że jest możliwe awaryjne powołanie do reprezentacji, wobec wspomnianych kłopotów z kontuzjami.

 

„Selekcjoner chce powołać jeszcze jednego środkowego obrońcę. Czekamy na sygnał od jednego z piłkarzy. Na razie nie odbiera telefonu, ani ludzie w jego klubie. To jest poniedziałek, dzień wolny po meczach. Zawodnik ma blisko, trzy godziny jazdy do Warszawy” – uśmiechnął się team menedżer kadry, dając do zrozumienia, że chodzi o piłkarza z Lecha Poznań.

 

Na razie na zgrupowanie nie dotarł jeszcze kapitan reprezentacji Robert Lewandowski, który w przeszłości niemal tradycyjnie brał udział w pierwszej konferencji prasowej kadry.

 

„Wczoraj wieczorem Robert grał w El Clasico, obecnie jest w samolocie. Nie było możliwości, żeby dotarł teraz na konferencję prasową” – wytłumaczył Kwiatkowski, dodając, że jest możliwy udział napastnika Barcelony w rozpoczynającym się o godz. 17 treningu biało-czerwonych.

 

Przy okazji rzecznik PZPN potwierdził, że mecz z Albanią odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie,

 

„Mamy decyzję odnośnie możliwości gry na tym obiekcie, ona jest pozytywna. Gramy tutaj, przygotowujemy się normalnie do tego spotkania. Otrzymaliśmy zapewnienie od (operatora – PAP) stadionu, że wszystko jest w porządku i nic nie stoi na przeszkodzie” – zakończył Jakub Kwiatkowski. (PAP)

 

bia/ cegl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520