11.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Ekstraklasa: Górnik wygrał z Koroną

Górnik Zabrze wygrał z Koroną Kielce 3:2 (1:0) w meczu 31. kolejki grupy spadkowej piłkarskiej ekstraklasy. Górnik prowadził od 18 minuty po bramce Greka Jorgosa Jakumakisa.

W 58 minucie po czerwonej kartce otrzymali gambijski pomocnik Górnika Alasana Manneh oraz pomocnik Korony Marcin Cebula. W 59 minucie bramkę dla Korony zdobył Fin Petteri Forsell. Drugiego gola dla gości w 80 minucie strzelił Grzegorz Szymusik. Wynik meczu wyrównał po samobójczym trafieniu w 87 minucie bośniacki pomocnik Korony Ognjen Gnjatić. W piątej minucie doliczonego czasu gry gola dla Górnika strzelił Hiszpan Igor Angulo.

W drugim piątkowym spotkaniu Zagłębie Lubin wygrało z Łódzkim Klubem Sportowym 1:0 (1:0). Ten mecz był pierwszym spotkaniem z udziałem publiczności po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

W grupie spadkowej prowadzi Górnik z dorobkiem 44 punktów. Drugie jest Zagłębie (41 pkt.), a trzeci Raków Częstochowa (41 pkt.). Na miejscach spadkowych ósmy ŁKS (21 pkt.), siódma Arka Gdynia (29 pkt.) i szósta Korona (30 pkt.).